Wpis z mikrobloga

Wyniki referendum dotyczącego budowy lotniska:
Powiat Zambrów 6,22 proc.; 35 931 os. upr. do głos.; 2235 wydanych kart; 2065 gł. na TAK
Miasto Łomża 2,36 proc.; 49 215; 1160; 901
Powiat Mońki 12,7 proc.; 34 580; 4390; 4267
Miasto Białystok 23,7 proc.; 225 493; 53 434; 51 484
Miasto Suwałki 6,29 proc.; 54 587 3435; 3193

W związku ze zbyt małą frekwencją (poniżej 30%) referendum nie jest wiążące.

Przeraża mnie jednak to, że aż tyle osób było na tak. Przecież takie lotnisko to byłby kolejny Radom finansowany z naszych podatków. Dramat, po prostu dramat. Ale taka jest właśnie demokracja.

#bialystok #lomza #suwalki #zambrow #podlaskie
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bebeto39: No własnie nie wiem czy mobilizuje sie jedna strona, bo nie wiem czy pozostali którzy nie poszli to przeciwnicy czy ludzie którym jest to obojętne.
Ogólnie referenda powinny być organizowane przy okazji wyborów, choć z frekwencją przy nich tez nie jest wesoło.
Co do referendum ws. lotniska nie mam zdania bo nie jestem w temacie;) To też jest problem bo często referenda nie są poprzedzane jakąś solidną informacją która
  • Odpowiedz
@hyperlink: w niektórych okolicznych wsiach emigracja dochodzi do 50%, jakby powstało lotnisko to ci ludzie lataliby tam a nie do modlina. Sam latam do polski 2-3 razy do roku i widzę ile potem ludzi bierze busa do Białegostoku. Myśle ze z Londynu jakby zrobic 2x dziennie samolot to byłby pełny. O innych miastach i krajach nie wspominając.
  • Odpowiedz
@Dominiko_: Powiedz mi, a po co ci lotnisko, z którego polecisz sobie do Londynu raz na tydzień po #!$%@? cenie, skoro 180km stąd masz 2 największe porty lotnicze w Polsce z których polecisz wszędzie i po najlepszych cenach?

Nie lepiej przyinwestowac w trakcje kolejowe, pociagi? Moze zrobic wlasna spolke kolejowa jak woj. mazowieckie?

W Radomiu już mieli takich speców jak ty, teraz co roku to oni dopłacają liniom lotniczym, żeby
  • Odpowiedz
@DannyMurillo: @Mortas: @bebeto39: @caffe: @mejteusz: @hyperlink:
@Nuuk:
prawdę mówiąc to najbardziej mnie bawią opinie osób, które z Białymstokiem (i woj. podlaskim) mają tyle wspólnego co pierogi ruskie z rosją - a jak już mieszkają to oczywiście dupy na referendum nie ruszyli, bo i po co (chyba, że z powodu wieku jeszcze nie mogą).
Dużo się porównuje do lotniska w Radomiu, a mało kto pamięta o małym lotnisku w Szymanach, które miało być tak zajebiście nie rentowne, a ciężko się załapać na lot z niego, bo za każdym razem cały samolot #!$%@? w obydwie strony i biliety kupować trzeba z wyprzedzeniem i na wiosnę będą wprowadzać kolejne loty.

Podobają mi się również komentarze dot. dróg xD Wszystkie główne drogi są albo już w budowie i w ciągu 2-3 lat będą świetne (aka S8) lub zostały już odnowione. Jeżeli ktoś mówi, że drogi są #!$%@? przez pryzmat dojazdu z
  • Odpowiedz
@b__g Proponuję port morski jeszcze wybudować. Nie porównuj lotniska w Szymanach, tam dojazd do wiekszego lotniska jest duzo gorszy. Ja osobiście w tym wojewodztwie mieszkam. Ale po kiego grzyba nowe lotnicho i to jeszcze na zadupiu poza Bialym? Niech zainwestuja w Krywlany, wyremontuja. Wystarczy ruch biznesowy tam. Albo żeby tam ten SprintAir latał na 40-osobowych Saabach na Okęcie.
  • Odpowiedz
@b__g: Bo Szymany obsługują dużo większy obszar niż ten, który miałoby obejmować lotnisko w Białymstoku. Poza tym nie wiem, skąd miałeś informacje o potencjalnej katastrofie lotniska w Szymanach - od początku było wiadome, że w istniejącej formie lotnisko się przyjmie.
  • Odpowiedz
Lotnisko nie jest tylko dla januszy, grażyn, karyn, sebixów itp. latających do Londynu na zmywak i z powrotem, to po pierwsze. Niedawno czytałem bodajże na Porannym o inwestorze, który zrezygnował z inwestowania w Podlaskiem właśnie z powodu lotniska. Niestety nie pamiętam szczegółów, więc musisz mi uwierzyć lub nie.


@Dominiko_: Rozróżniaj waść lotnisko lokalne od regionalnego. Jedno jest w planach. Drugie nie. Dla "bonzów i szych" starczy lokalne.

@b__g: Szymany od początku było wiadome,
  • Odpowiedz
Proponuję port morski jeszcze wybudować


@mejteusz: zabrakło argumentów? ;-)

Nie porównuj lotniska w Szymanach, tam dojazd do wiekszego lotniska jest duzo
  • Odpowiedz
@hyperlink uważam, ze nie koniecznie w bloto, z Podlasia bardzo duzo ludzi siedzi za zachodnia granica Polski, w stanach również, najbliższe lotnisko jestt 300 km w Warszawie, a do tego dodajmy loty krajowe, zauważ, ze jest to drugi koniec polski, wolę wydac 200zl i leciec 2 h niz 12h pociagiem za 140zl.

Porównanie do Radomia jest nie trafne, Radom lezy 100km od Warszawy gdzis sa 2 lotniska.

Myślę ze kwesta glebszej
  • Odpowiedz
@b__g:
Olsztyn będzie przynosić straty póki co, szczególnie z taką ilością połączeń jaką mają obecnie i tylko lowcostami. Samo to, że coś tam lata nie oznacza iż lotnisko zarabia. Dodatkowo jak już była tam "zwykła" linia a nie lowcost to po chwil się wyniosła ;)
http://gazetaolsztynska.pl/378309,Koniec-lotow-do-Monachium-z-portu-Olsztyn-Mazury-Lotnisko-nie-potwierdza.html#axzz4Vve4DNWz

A co do cen biletów, rentowności itp. itd. to polecam poczytać: http://www.pasazer.com/news/10154/haracz,czy,reklama,doplaty,dla,linii.html
  • Odpowiedz
Cieszę się, że wygrał zdrowy rozsądek. Lepiej teraz wywalić do śmietnika 4 mln zł niż "soon" 400 na studnię bez dna. Szkoda, że jednak poszedłem oddać swój głos przeciw, ale dobrze, ze reszta wolała wyrazic swą niechęć do lotniska nie uczestnicząc w tej komedii.

Jak macie zamiar uciekac z kraju to Modlin lub Okęcie spokojnie wam wystarczy.
  • Odpowiedz
: Zobacz jaka część tego województwa siedzi na emigracji


@caffe: No to niech siedzą, skąd wiesz, że byłyby loty do Anglii/Irlandii w cenach dla klasy robotniczej? Z Radomia samolot na Wyspy nie lata.
  • Odpowiedz