Wpis z mikrobloga

Wyniki referendum dotyczącego budowy lotniska:
Powiat Zambrów 6,22 proc.; 35 931 os. upr. do głos.; 2235 wydanych kart; 2065 gł. na TAK
Miasto Łomża 2,36 proc.; 49 215; 1160; 901
Powiat Mońki 12,7 proc.; 34 580; 4390; 4267
Miasto Białystok 23,7 proc.; 225 493; 53 434; 51 484
Miasto Suwałki 6,29 proc.; 54 587 3435; 3193

W związku ze zbyt małą frekwencją (poniżej 30%) referendum nie jest wiążące.

Przeraża mnie jednak to, że aż tyle osób było na tak. Przecież takie lotnisko to byłby kolejny Radom finansowany z naszych podatków. Dramat, po prostu dramat. Ale taka jest właśnie demokracja.

#bialystok #lomza #suwalki #zambrow #podlaskie
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiadomo, wszyscy to Janusze, ale są dwie gwiazdy intelektu, które znają całą prawdę i są najmądrzejsi. Zgłoście swoje kandydatury na imperatora państwa, jak będzie nabór.
  • Odpowiedz
@DannyMurillo: wydaje mi się, że w Europie zachodniej, która cos tam z transportu ma przećwiczone nie istnieje miasto powyżej 200 tys mieszkańców, ktore ma więcej niż 150 km do najbliższego lotniska. Ale skoro wy wiecie najlepiej, bo przeczytaliście internet, a reszta to janusze to przepraszam.
  • Odpowiedz
@bebeto39: Nie do końca. Raz że tego nie wiemy jak zagłosowaliby nieobecni. Dwa że gdyby nieobecni poszli i sie wypowiedzieli to zamkneliby raz na zawsze usta przeciwnikom. Bo teraz zwolennicy bedą opowiadać jak duzo ludzi było na tak tylko frekwencji zabrakło;)
Dlatego to co mówią niektórzy o zmianie zasad referendów według mnie zmieniłoby podejscie głosujących. Bo teraz referendum nie obliguje wladz do podporządkowania się wynikowi, dwa ze gdyby nie wymygać
  • Odpowiedz
@DannyMurillo: ja tylko stwierdziłem fakt. Lotnisko moze i nie byłoby potrzebne, gdyby dojazd do modlina dało sie ogarnąć w chociaż 1,5h co jest nierealne. Kiedyś jak robiłem biznesy na ubraniach, to musiałem jeździć do Warszawy spotykać sie z ludźmi z Polski i Europy, bo mowil ze mają w dupie taką podróż do bstoku :) A z branży odzieżowej w Białymstoku sporo osób robi interes na zachodzie i trochę te dojazdy
  • Odpowiedz
@hyperlink Przecież S8 robią, będzie do samej Wawki. A jak dodamy obwodnice Marek do tego to już w ogóle super dojazd na Okęcie. Po ch.. lotnisko w takim miejscu. Jeszcze żeby były plany budowy gdzieś w centrum województwa, a oni chcieli to robić na wschód od Białegostoku.
  • Odpowiedz
@ocotuchodzi: Fakt, ordynacja w tym zakresie w Polsce jest wyjątkowo głupia. Ale tak już zazwyczaj jest przy referendach w naszym kraju, mobilizuje się tylko jedna strona (patrz referendum w Warszawie o odwołanie Gronkiewicz-Waltz, identyczna sytuacja). Niemniej, zgadzasz się z wynikiem czy tez nie? ;)
  • Odpowiedz
@hyperlink: Zobacz jaka część tego województwa siedzi na emigracji - Warszawskie lotnisko dostało by mocno przy powstaniu lokalnego.
Ludzie piszą, że skoro nie ma inwestycji lokalnych to po co lotnisko, tylko ja zadam pytanie skoro nie ma dobrego transportu to po co inwestycje?
Dla mnie osobiście to był by przynajmniej jeden lot służbowy w miesiącu.
Porównywanie tego do Radomia to jakiś idiotyzm. Patrząc na mapę pokrycia (odległość do lotniska, promień
  • Odpowiedz
@caffe: rozumiem, że samo lotnisko byłoby dla wielu osób sporym udogodnieniem. Ale słowo klucz - rentowność. Jest wysoce prawdopodobne, że po prostu nie zarobiłoby na siebie. Weź pod uwagę, że najpóźniej w ciągu dwóch lat (a chyba nawet i szybciej) będziemy mieli w całości ekspresówkę z Białegostoku do Warszawy. Mogę się też założyć, że większość z głosujących na tak do tej pory ani razu nie latała i gdyby takie lotnisko
  • Odpowiedz