Wpis z mikrobloga

@bosfor606: Były programy. Pokazywano chorym zdjęcia różnych dziewczyn i były oceniane dość normalnie. Ale nawet nie wiem czy oglądałam je na studiach czy sama więc trudno będzie mi ogarnąć tytuły.
To z tych ciekawistek to tak niby prawda ale też jadłowstręt ma kilka typów więc nie trzymałabym się tego cytatu jakoś sztywno.
@blondeblossom: ciekawe i przerażające. postrzegałem to przez pryzmat ala schizofrenii. ciekawe jak wypada statystyka źródła problemu u obu płci. skomplikowane, no cóż, pewnie parę tomów o tym można by napisać ;) znalazłem listę filmów fabularnych poruszających temat anoreksji i bulimii. może zacznę od tego ze wzg. na luźniejsza formę. dzięki wielkie za poszerzenie świadomości ;)
@pro_mode: dziwne schorzenie. ciekawe jak taka osoba postrzegłaby zdjęcie innej anorektyczki zestawione z przeciętną osobą tj. jak oceniłaby piękno


@bosfor606: ponoć jest to na tyle powichrowane że anorektyczka widząc zdjęcie swojej sylwetki opisze że na zdjęciu są kości w worku, a gdy zobaczy że to jej ciało to zacznie się dopatrywać wałeczków tłuszczu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bosfor606: Częściej chorują kobiety ale obecnie zwiększa się ilość mężczyzn chorujących na anoreksję. Niestety procent nie pamiętam. Przesunęły się też granice wieku bo kiedyś to były nastolatki. Teraz często chorują 11/12 latki i koniety dojrzałe po 30.
Dodatkowo jest też coś takiego jak ortoreksja czyli fobia na zdrowe odżywianie co prowadzi do wykluczania z diety wielu potrzebnych składników.
Bardzo ciekawa choroba. Fascynuje mnie od podstawówki. Jednocześnie współczuję chorym.
Mi ciężko zrozumieć zarówno anoreksję, jak i otyłość. Nie jestem żadnym atletą, ale niemożność wykonania podstawowych czynności i poczucie bezradności z tym związane przeważyłoby wszystko.


@NoMercyIncluded: a masz ty rozum i godność człowieka?