Wpis z mikrobloga

Cześć moje owieczki! Dziś >>>VFXNEWS<<< trochę inaczej.
Tag rośnie w siłę, już 233 obserwujących, cieszę się!
Jednak druga rzecz która mnie cieszy to gorące dyskusje pod moimi wpisami.
Ostatni wpis o Modo miał całkiem fajną dyskusję, pojawiły się osoby znające na temacie, wrzucały swoje propozycje, było fajnie!
Jako, że ja lubię rozmawiać, a nie tylko mówić, będę od czasu do pory próbował wchodzić z wami w interakcję,
skoro sami nie tak często lubicie to robić (a szkoda, bo się tym karmię! :D) to ja was będę ciągać za języczki!

Więc pytanie na dziś, tym razem ode mnie do was:
Z JAKIEJ WASZEJ PRACY/DZIEŁA JESTEŚCIE DUMNI NAJBARDZIEJ? (i dlaczego ;))
[oczywiście, proszę o dodanie jej do swojego komentarza :)]

----

Zapraszam do subowania: #vfxnews

Lista lista:
@JayRG @Rezix @nathaliekill @Naxster @Akayari @vasil @trisek @zupa_z_kasztana @gerard-kowalski @GrabkaMan @Yomery @naczelnysmieszek @Evert @sorasill @haxxx @potwur @drvarez @woynar @wutka @tekon [jeśli chcesz dołączyć do wołanej elity daj plusa i napisz w komentarzu]

#grafika #grafikakomputerowa #grafika3d #digitalpainting #rysujzwykopem
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No ale chociaż ta jedna, albo kilka na które patrzysz i mówisz - "to może nie jest moje opus magnum, ale to najlepsza/e z dotychczasowych prac!"


@loczyn: ja mam jeszcze ten etap gdzie każda kolejna jest "ta najlepsza" xD
  • Odpowiedz
@loczyn: no ba, liceum mat-inf, studia informatyczne i tak naprawdę dopiero teraz na bezrobociu cisnę mocno. Mam zamiar w-----ć wszystkie darmowe programy stopniowo i prześć na pro, bo no nie da sie. Nikt poważnie nie patrzy na GIMPa w skillach mimo ze umiejetnosci tutaj dotyczą tlyko interfejsu.

Następny pewnie railpistol wykończony w substaince.
  • Odpowiedz
@loczyn:
W zależności od tego, co akurat podpowiadają mi głosy w mojej głowie, pędzluję chore rzeczy, albo absurdalne, śmieszne ludziki zamieszkujące mój wesoły świat (leżący gdzieś w lewej półkuli mózgowej) :)

Brachol od lat namawia mnie (bezskutecznie) na jakiś absurdalny komiks, po jednej z prowokacji (jak, ja nie zrobię?) wypędzlowałem jednostronicową historię dramatyczną opartą na faktach. Nie jest to arcydzieło, ale zawsze mnie śmieszy - otwarte zakończenie sugeruje powstanie w
funeralmoon - @loczyn: 
W zależności od tego, co akurat podpowiadają mi głosy w moje...

źródło: comment_WEW4RQ6pclE4HACjQ1q3ItItLOUMsVyl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@loczyn:

Mam jeszcze jedną ulubioną (też absurdalną) animację, którą zrobiłem sobie jakieś 5 lat temu, i mimo że z dzisiejszej perspektywy może wydawać się niedoskonała to i tak poprawia mi humor :)

Całość została wyrenderowana w pierwszej wersji beta silnika Cycles w Blenderze. Cycles nie miał jeszcze rozmycia ruchu, a rendery były pełne przepalonych pikseli, które ręcznie klatka po klatce usuwałem w Photoshopie.
Sam ogień (renderowany na silniku Internal i
funeralmoon - @loczyn: 

Mam jeszcze jedną ulubioną (też absurdalną) animację, któr...
  • Odpowiedz
no nie poradzę wiec zakładam hak, zawieszam czarną banderę i będę robił od teraz w PSie wszystko


@Naxster: Ta branża jest s---------a. Wymagają nawet od amatora aspirującego na juniora znajomości softu za wartość dobrego używanego auta.
Najgorzej, że najpopularniejszy Autodesk jest chyba najbardziej anty-użytkownikowy, zwłaszcza dla pojedynczych osób jak i małych firm. Brak dem, wersji darmowych, zawsze drogo, nawet aktualna subskrybcja to jest drożyzna.
Szkoda gadać.
Jak nie popieram piractwa,
  • Odpowiedz
@funeralmoon: przypalenie robione wetmapą? Ogólnie ogień już działa w cycles :D Nawet może produkować particle których prędkość można podpiąć do czegoś w materiale :D

@loczyn: akurat autodesk ma u mnie plusa, na licencji studenckiej, otrzymanej chyba na słowo względnie na maila w domenie akademickiej mam darmo, nielimitowanego Maxa, AutoCADa i... Mudboxa może nie będę wspominać bo to jest takie upośledzone dziecko rodziny.
Za to Zbrush? Z tego co wiem zero jakichkolwiek darmówek.
Substaince? Jest niby studencka tylko wymagają uwaga: zdjęcia legitymacji z wyraźnie widoczną twarzą i datą ważności. Raz, ze na polskiej legitce to jedno z przodu drugie z tyłu, to naklejki są odblaskowe i nie widać nic.
Od Adobe coś miałem ale
  • Odpowiedz
na licencji studenckiej, otrzymanej chyba na słowo względnie na maila w domenie akademickiej mam darmo


@Naxster: Jak nie jesteś studentem, to jest to wersja nielegalna :)

Za to Zbrush? Z tego co wiem zero jakichkolwiek darmówek.

Zbrush jest akurat
  • Odpowiedz
@Naxster: Aha, nie no ogólnie głupie to jest mega. Jak by nie mogli dać wersję do nauki z renderem 1280x720 i np watermark jakiś w którymś rogu. Brak obsługiwania dużej ilości poly i coś tam jeszcze.
Coś co by utrudniło walenie komerchy na tym, a dało opcję nauki.
  • Odpowiedz
@Naxster: Przypalanie to animowana maska gradientowa odsłaniająca drugą teksturę (taka moja sztuczka). Co do softu graficznego to masz pakiet Affinity Designer i Photo, które z powodzeniem mogą zastąpić Illustratora i PS. Co do Zbrush to nie jest jakoś drogi (na tle innych programów 3d jest też trial 1.5 miesiąca). Ostatnio wyszedł program Zbrushcore, który jest okrojoną wersją Zbrusha i kosztuje 150 dolarów chyba.
  • Odpowiedz