Wpis z mikrobloga

#studia #nauka mam kolezanke ktora chce wrocic do nauki. Rodzice jej zagwarantowali oplacanie nauki wiec problem pieniędzy ma rozwiązany. Kolezanka studiowala filologie rosyjską, uznala ze to bezprzyszlosiowe. Rzucila. Poszla na fotografie co jest jej wielką pasją. Ale z racji problemow w zyciu, klotni z rodzicami, braku pieniedzy i braku przyszlosci na tym kierunku - tez rzucila. Teraz ma 25 lat. Po latach - pogodzila sie z rodzicami. Ma mozliwosc zmiany swojego zycia, ktore w tej chwili jest srsly mocno slabe. Chce isc na studia, czy nawet jakas szkole techniczna pomaturalną - cos co da jej przyszłość i jakies godne pieniadze.

Jest bardziej humanistką, ale w razie potrzeby zakasa rękawy i weźmie się sie za robotę. Tylko to nie moze byc jakas matematyka wyższa bo bez przesady, nie da rady xD

Prosze o pomoc o jakas porade. Pomyslalam o psychologii. Wieeem wieeem, psychogia i socjologia to gowno etc. ale z racji tego ze szukałam ostatnio pracy, widzialam sporo ogloszen gdzie szukaja ludzi do HRow. Po psychologii najlepiej. Bedzie tez mial kto jej w razie czego pomoc z nauką.

Moze Wy macie jakies ciekawe pomysly? Cos na co jest popyt na rynku pracy. Bede bardzo wdzieczna :)
Po prostu kolezanka juz tyle razy zmieniala studia, ze nie chce wpasc znów w cos co jej nie da przyszlosci.
#praca #warszawa #work #studia #nauka
  • 13
@Oktawian_Janusz
Po co taki wpis :/ nic nie wnosi, jest tylko zlosliwy.

to nie jest to, ze nie wie co ze soba robic. Po prostu tyle razy juz się przejechała, ze poszukuje porady, zeby nie zdecydowac zle.

@Limonene no wlasnie kocha fotografie, filologie rosyjska tez kocha (jak ona pieknie mowi po rosyjsku *.* ja na nia mowie bialoglowa rosyjska xD bo tak mi sie kojarzy z taka rosyjska dziewica, bialoglowa, taka niewinna
@gosiage: mówi po rosyjsku? Niech robi kurs jeżeli filologii nie ukończyła. Jeżeli do tego zna angielski to firmy związane z logistyką albo handlem ją przyjmą z pocałowaniem ręki. I studia też pod tym kątem powinna wybrać.
@gosiage: No ale fotografia jest jej wielką pasją, więc czemu nie robi zdjęć. Jakieś małe, własne studio, czy coś? Przecież z tego są całkiem niezłe pieniądze. Czemu w wieku 25 lat ma się uzależniać od rodziców jak powinna być już samodzielna. :)
@gosiage: Tak naprawdę wszystko tylko nie psychologia.. Skoro lubi rosyjski to naturalna droga bedzie tłumacz.. Po filologii chyba jest taka możliwość?;) co do fotografii że kazdy ma telefon.. Kazdy ma też komputer i jakos wysypu pisarzy nie ma. Jak trafi na niszę to super opcja.
Wasze wpisy są złośliwe. Dużo ludzi nie wie co chce robić nawet w starszym wieku i zamiast pisać takie komunały, lepiej byście doradzili. Jak nie macie nic do napisania, nie piszcie. Tak będzie lepiej dla wszystkich.