Wpis z mikrobloga

a jak poznac ketoze? Tylko paski?


@Kelemele: sikajac na paski poznasz ketoze tylko w pierwszych kilku tygodniach, kiedy bedziesz juz fat adapted to nie koniecznie, mozesz tez testowac ilosc ketonow w oddechu np urzadzeniem zwanym ketonix, najbardziej miarodajne jest sparwdzanie ile ketonow masz we krwii - moza takie urzedzania latwo zakupic.
@Kelemele: wszytsko zalezy od danej osoby, u mnie to trawlo jedzen dzien, ale znam przyapdki gdzie trwalo to nawet tydzien. pamietaj aby dalej sie trzymac diety, pic duzo wody, zjadac duzo pokarmu z potasem i suplementowac magnez.
@Kelemele: mnie to w zasadzie ominęło, tzn czytając opisy objawów to mój lekki ból, ćmienie głowy przez dzień czy dwa to pikuś, więc współczuje. Jak pisał zielakowy dużo dużo wody.
@Kelemele ja sie nie suplenentuje, bo nie czuje (ani nie widze po wynikach badan) takiej potrzeby, ale kazdy reaguje inaczej. Obserwuj organizm, spadek formy, energii, utrzymujace sie bole glowy itp to objawy niepokojace, zrob badania i dobierz suple. Jesli chcesz brac od tak to w aptece popros aby Ci uczciwie cos farmaceuta doradzil a nie pierwsze z reklamy, gdzie masz po 0,5% dziennego zspotrzebowania na ktorys skladnik.
@kawazrana: @zielakowy: Koledzy i koleżanki, jak głód już nie doskwiera prawie wcale. Czasem zassie to jest ketoza? Mam jeszcze pytanie. Nie ukrywam że chcę zrzucić parę kilo. Dopychać jedzenie jak mi się nie chce jeść i tak w dzień to mi wychodzi koło 1300kcal? Jak obetnę za dużo to nie będzie jojo jakiegoś, albo zwolnienia metabolizmu?
@Kelemele: nie mozna zgadywac czy sie jest w ketozie, biorac pod uwage ze jestes dopiero na poczatku przygody to kup paski i sikaj aby sprawdzic kolor.

Dziwne ze zjadadz tylko 1300, na pewno dobrze liczysz? Mozesz podac co zjadasz zazwyczaj? Jesz sniadania, obiad ,kolacja ?snaki? Bp kawa?
@Kelemele: chyba tak :-) wiadomo, ze keto to malo weglowdoanow ale warzywa powinny byc podstawa kazdej diety moim zdaniem. wiec jak zjadasz te pyszne miesa to dodaj do nich duze ilosci brokula, kalafiora (w internecie sa fajne przepisy na kalafiorowy ryz), szpinak, jarmuz (jesli lubisz), cukinia, oberzyna, por, i cokolwiek znajdziesz w swoim ulubionym warzywaniku oprocz oczywiscie tych ktore maja duzo skrobii.
@Kelemele: nie musisz miec 20wegli, w zaleznosci od osoby moze to byc 50 a niektorzy jada bez probelmu na 100 dziennie. zielone lisciaste warzywa maja bardzo ale to bardzo malo wegli, zreszta brokul np tez ma bardzo malo. szpinak na 100gr ma jedynie 3.6 carbs, brokul na 100gr ma 7gr - zauwaz ze cala brokulowa glowa to 250gr.

z suplementow ja osobiscie wspomagam sie: magnezem codziennie, dobrej jakosci witaminy B -