Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Ja was tylko tak zapytam. Od kilku miesięcy przeglądam sobie ceny mieszkań do wynajęcia we Wrocku, bo miałem plan tam pomieszkać chwilę. Natomiast ceny to są jakieś z kosmosu! :D przecież to jest drożej niż w Warszawie! I nie chcę tutaj żadnej kłótni międzymiastowej robić- nie zniżajmy się do tego poziomy, tylko powiedzcie mi skąd we Wrocławiu takie ceny?

#wroclaw
  • 20
@antslom: Wielu studentów, ludzi przybywających do pracy i większe zapotrzebowanie aniżeli ilość mieszkań = wysokie ceny. To nie tylko domena Wrocławia - w wielu innych miastach jest podobnie. Proponuję "osiedlić" się poza Wrocławiem i sobie dojechać do centrum komunikacją (na plus brak zmartwień o miejsce parkingowe).
@zgredek5812: myslalem o tym, bo mi by pasowalo nawet mieszkać poza Wrocławiem- praca na lotnisku więc chill, dojazd bezproblemowy, a na ubera po piwie to mnie jeszcze stać ;) Natomiast moja Żona planowała zarabiać również we Wrocławiu na robieniu m.in. paznokci itp., także dobrze by było, żeby to było jednak bliżej potencjalnych klientek.

Natomiast też patrzyłem na to przez ten pryzmat ze studentami, natomiast za mieszkanie dwupokojowe nie zapłacisz mniej niż
@antslom: Znam osobę, która posiada takie mieszkanie pod wynajem (akurat wynajmuje para z ukrainy) - za 3 pokoje, kuchnia, łazienka + balkon płacą 3.5 tyś/miesięcznie. A do centrum nie jest wcale blisko. No jakbym tego nie liczył to nie zdecydowałbym się na taki krok - przecież już lepiej płacić ten kredyt na mieszkanie niż wynajmować. Minus sytuacji taki, że jesteś już "uwiązany" jeśli chodzi o dalsze plany życiowe. Mimo wszystko jestem
@zourv: wieczny słoiku, nie mam nigdzie mieszkania, bo albo mi płacą za hotele, albo wynajmuje mieszkania. Także bardziej bezdomny, albo obywatelu świata xD
Ale dziękuję :*
@zgredek5812: Zaraz wejdziemy na temat tego, czy powinniśmy dojeżdżać czy nie ;)
Natomiast myślą która mnie nurtuje jest, co spowodowało taki wzrost cen mieszkań we Wrocławiu? Chyba, że to w Warszawie są za tanie... Bo jednak nie oszukujmy się, troszkę możliwości do rozwoju to
@antslom: ja za mieszkanie w centrum (10-15 minut spacerkiem do rynku), 2pok, rozkładowe, płacę 1870 ze wszystkim, bez żadnych dodatkowych kosztów. Plus babeczka nam pozwala robić w mieszkaniu wszystko, mamy wyremontowane pokoje i kuchnie. Jedyny minus że mieszkanie na parterze, ale to raczej kwestia 'kosmetyczna'. Także można takie dostać, ale trzeba bardzo szybko szukać (tj. lipiec-sierpień) i być zdecydowanym. Teraz zostały głównie mieszkania drogie i na obrzeżach.
@antslom: jezeli bylbys zainteresowany to pod koniec roku zwalniam kawalerke 36m2 + balkon ok 5m2 niedaleko nowowiejskiej/mostow za ok 1000zl + czynsz (woda, ogrzewanie, smieci, ochrona, parking) 300zl + net/prad

@Komornickus: ja Ci nie pomogę z kupnem, ale z przyjemnością je od Ciebie wynajmę ;)
@zgredek5812: w IT nie mam pojęcia co się dzieje. Możesz mi napisać, że nie do Wrocławia a Radomia emigrują, a ja Ci itak uwierzę ;) Natomiast co oprócz IT brałeś przy opinii "A nie powiedziałbym" ;)
@amar: To się wydaje takie logiczne, że nie zapłacisz nikomu z własnej wypłaty> 2k zł. To na prawdę