Wpis z mikrobloga

Mironki, czeka mnie w niedalekim czasie wymiana kuchni, może ktoś z Was jest niedawno po remoncie i ma jakieś porady co do wyboru AGD?
Czeka mnie kupno nowej płyty indukcyjnej, piekarnika (nie wiem czy zwykły czy z mikrofalą) i zmywarki - chociaż tu na pewno postawię na Boscha.

Ktoś ma doświadczenie, czy warto inwestować w piekarnik z mikrofalą? Działa to spoko?
Jak się w rzeczywistości sprawują samoczyszczące piekarniki?

Przy okazji pytanie do osób z #katowice #slask macie do polecenia jakieś salony meblowe skupiające się na kuchniach, z tym że mają to być naprawdę zajebiste jakościowo meble (żadne agaty, "ikeje" czy inne blek red łajty mnie nie interesują). Odwiedziłam nowy Rozdzień i zachwycił mnie Rust - ale nie do końca leży mi pod względem wyglądu :/ natomiast zachwalany i nietani Halupczok - tragedia. Dlatego muszę "zmacać" meble producenta zanim się na jakiegoś zdecyduję.

#agd #kuchnia #remont #urzadzanie #kichochpyta
  • 43
@nama: miałem kiedyś piekarnik z mikrofalą, jak mało miejsca, to zajebista sprawa. Tak naprawdę, to ani piekarnik, ani mikrofala. Mikro grzało nierówno i piekarnik to samo. Teraz mam oddzielnie i jest o niebo lepiej i taniej wyszło.
@nama dwa lata temu kuchnia robiona. Zmywarka Bosch, bo najcichsza i odpowiednia dla mnie pojemność. Indukcja od Electrolux, ze względu na zużycie energii i intuicyjność obsługi. Jeśli chodzi o piekarnik to tu Ci nie pomogę, bo mam najzwyklejszy ze zwykłych
@nama: samoczyszczące same się nie czyszczą, tylko trochę łatwiej(gorąca para) Za każdym razem jak coś się rozleje to musisz to usunąć, bo następnym razem się przypali i klops.
@chanoja: a pamiętasz może jaki był to model? My mamy na oku tego Miele https://www.miele.pl/domestic/piekarniki-ze-zintegrowana-kuchnia-mikrofalowa-1457.htm?mat=09541750&name=H_6100_BM

Dzisiaj oglądając te piekarniko-mikrofale bardzo mi się podobał fakt, że są małe. Nigdy się tej całej wielkości piekarnika nie wykorzystuje.

@methanex: niestety Solgaz raczej nie spełnia moich oczekiwań ;)

@Dorciqch: widzę, że kolejna fanka zmywarki Boscha :D ja z mojej jestem przezadowolona i nie chcę zmieniać (no ale muszę, bo idziemy w zabudowę). Czyli
@nama: mam piekarnik z mikrofala i super sie sprawdza
mam indukcje i tez nic innego bym juz nie brał
niestety sprzęty z firmy która ostatnio słabo ma tutaj z PR wiec nie powiem nic wiecej :(
@nama: Dwa lata temu urządzaliśmy kuchnię od podstaw i zainwestowaliśmy w dobre sprzęty. Sporo wtedy czasu spędziłem na różnych forach, sporo czytałem, porównywałem. Generalnie piekarnik z mikrofalówką/grillem/parowarem to kiepskie sprzęty, nie znam nikogo kto byłby z tego rozwiązania zadowolony. Jak będziesz robić nowe meble to najlepiej mikrofalę pod zabudowę.

Zmywarka Boscha to klasa sama w sobie, nie wiem czy mogliśmy kupić lepszą, ale też nie była tania. Chodzi codziennie, naczynia zawsze
@nama: jakieś widełki cenowe co do sprzętów? Wiesz, można kupić np. indukcję za 700zł, można i za 3000zł. Na forach czytałem ( kilka dni temu) że ta jest polecana: Bosch PIE631FB1E ( http://www.ceneo.pl/43842828 ). Miałem jechać w czwartek przed dniem wolnym do sklepu ją kupić, ale jakimś cudem stara kuchenka się odblokowała ( moimi palcami nie chciała się blokada przed dziećmi zwolnić, żona ma chudsze palce, zadziałało wg instrukcji).
Co do
@nama: Poszukaj dobrego stolarza, który zrobi ci meble na wymiar :-) Zaoszczędzisz kupę kasy. Ja tak zrobiłem:
- dostałem namiar na stolarza
- dostałem namiar na producenta frontów
- wybrałem fronty + blat
- wybrałem system szuflad (Blum)
- uchwyty kupiłem w Ikei ;-)

Siostra też robiła kuchnię na wymiar. Ten sam projekt wyceniała w 2 firmach i u stolarza. Pierwsza wycena była ponad 10k, druga ok 8k, skończyło się na
@nama: taki piekarnik to najgorsze gówno świata. Już lepiej najtańszy piekarnik i będzie lepiej. Niedogrzewa, nierówno, temp. przeklamana. Generalnie nie polecam.