Wpis z mikrobloga

Jako człowiek który patrzy ciągle trochę z boku, i trochę starszy niż większość wykopków (ale też nie zgred, po studiach ledwo jestem) i już na swoim to się wypowiem odnośnie ostatnia #afera z #solgaz

Reklamować poważną firmę na portalu gdzie siedzą głównie dzieci, w dokładnie taki sposób, w miejscu gdzie celebrytą stajesz się za rozdanie kubków czy długopisów, albo po prostu napieprzanie gównowpisów na masę. Później idziesz do telewizji, której na Wykopie (czyli głównym miejscu rozreklamowania swojego produktu) nie lubią, trzaskanie sobie zdjęć z osobami których się tu nie znosi, robienie w kółko memów na jedną modłę żeby zdobyć gimboplusy i jednocześnie irytować resztę, zakładanie sobie drugiego oficjalnego profilu (swoją drogą, ciekaw jestem co na to sam Solgaz - ja bym to odebrał jako oddzielanie się od firmy i psucie wizerunku) nie wiadomo na co, bo jedyne co miał do przekazania to reklama. Następnie samozwańczy "czarodziej od marketingu" i opinie bordo zamiast certyfikatów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ludzie, ja nie tak dawno przeprowadzając się do nowego mieszkania musiałem kupić całe wyposażenie łącznie z kuchnią, i mimo gazu w ryczałcie o płytach Solgazu nawet nie pomyślałem, znaczy inaczej - nie pomyślałem o ich kupnie. Dwie rzeczy które mnie odpychały - Pan PRowiec i jego dziecinne podejście do sprawy, oraz po prostu nieco mądrości życiowej przez co wiem jak takie płyty działają. Kupiłem sobie zwykłą płytę gazową, których za cenę jednej Solgazu kupiłbym 4. Taką srebrną szczotkowaną, z WOKiem, ładną bardzo, fajnie się czyści, szybko się gotuje, nie ma bezwładności cieplnej. Mam ją dwa lata, wygląda jak ze sklepu. Teraz pomyślcie, że nawet jeśli Wam się porysuje taka płyta albo usyfi po paru latach, to możecie bez problemu kupić drugą za grosze, później trzecią, czwartą i dopiero wyrównacie cenę płyty Solgaz. My nie gotujemy tyle żeby oszczędność 50% gazu w jakikolwiek sposób mnie interesowała, po prostu nie zawracam sobie głowy o te grosze. I tutaj dochodzimy do sedna afery:

Myślę, że ludzie mają gdzieś tą oszczędność gazu. Mają gdzieś certyfikaty, ogólnie mają gdzieś wszystko co się porusza w temacie. Moim skromnym zdaniem, chodziło po prostu o przelanie czary goryczy, koleś od marketingu przesadził, to jego arogancja doprowadziła wykopków do tej sytuacji. A że na wykopie jest sporo osób mądrych, to potrafią przegadać czarodzieja i wytknąć błędy - w przeciwieństwie do osób plusujących głupie obrazki, gdzie był festiwal słodzenia.

Mimo że nie darzę Pana Czarodzieja sympatią po jego dokonaniach, to nie życzę mu źle i mam nadzieję, że to go czegoś nauczy (jest młody, tak samo jak ja, my się ciągle uczymy) i trochę spoważnieje. Pomysł z wykopem był dobry, tylko trzeba celować w inny target - bo ja też mógłbym reklamować silniki diesla po przedszkolach, dać im parę cukierków i idźcie głoście w świat że firma Bambro sp. z o.o. sprzedaje najlepsze silniki bez oleju, ale kto ich będzie słuchać, no i najważniejsze - kto z nich taki silnik kupi?
  • 49
@Bambro: Nie uważam, że większość użytkowników to gimbusy, na pewno nie rocznikowo, może trochę mentalnie ;-)

Co do reszty masz sporo racji, ale moim zdaniem głównym celem zadowalania łowców kubeczków nie było robienie reklamy dla nich, ale raczej motywowanie ich do wykopywania znalezisk reklamowych na stronę główną, którą czyta więcej "statecznych" osób... zwłaszcza niezalogowanych.
@ediz4: To nie byl marketing szeptany tylko kupowanie recenzji i spamowanie fejkowymi kontami po forach.
Klamstwo na klamstwie klamstwem pogania. Jescze to grzanie #!$%@? do uzytkownikow ktorzy raczyli napisac prawde o tych plytach.

Kiedys Solgaza zlewalem, bo nie rozumialem jak mozna wolec taka plyte od zwyklej gazowki, no ale teraz jeszcze jak swiatlo dziennie ujrzaly te przekrety to juz w ogole.
@loczyn: Marketing szeptany przy wykorzystaniu własnych kont - to się zgodzę. Ale kupowanie recenzji ? - ma pan dowud?

Jescze to grzanie #!$%@? do uzytkownikow ktorzy raczyli napisac prawde o tych plytach...

Dziwne masz określenia. Próba usatysfakcjonowania klienta poprzez możliwość wymiany/oddania płyty to dbanie o wizerunek marki a nie grzanie #!$%@?. Chyba że opierasz się na tych fejkowych obrazkach.
Zasluzyli sobie, mogą mieć pretensje tylko do siebie


@ruszka: zasłużyli sobie na fałszywe komentarze? To argumentacja z kategorii tej, jak do sytuacji w Ełku, gdzie gość ukradł dwie butelki Coli, dostał nożem i obrońcy sprawiedliwości na Wykopie orzekli, że "należało mu się".
ja bym dodał że wybrał sobie wybitnie target gimbusów


@ediz4: ale to jest dobry target, bo nikt do nich wcześniej nie trafiał. A tacy młodzi mogą przekonać rodziców, więc parę przypadków takich musiało być. U mnie w rodzinnym mieście z dupy burmistrzem miasta został nauczyciel muzyki xD Czaisz to ? Ale wszystkie dzieciaki kazały rodzicom głosować na niego to tutaj masz każde dziecko warte 2 głosy.