Wpis z mikrobloga

Wczoraj 385 użytkowników Wykopu nabrało się na wpis Paula Josepha Watsona jakoby CNN "wybieliło" strzelca.
Po pierwsze to nie był strzelec, oskarżyliście niewinną w tej sprawie osobę.
Po drugie CNN nie wyemitowało tego wizerunku, to była przeróbka, którą zrobił @alphakangz z Twittera, zmyślając, że było to w CNN.
Źródło:
http://www.thedailybeast.com/articles/2017/01/06/inside-the-alt-right-s-florida-airport-shooter-esteban-santiago-hoax.html
#neuropa #swiat #zamach #usa #bekazprawactwa #cnn #bekazlewactwa
Mesmeryzowany - Wczoraj 385 użytkowników Wykopu nabrało się na wpis Paula Josepha Wat...

źródło: comment_YEehyHdDdewkUlKP2zQKENJpYB9eSa3v.jpg

Pobierz
  • 40
@Morf: Może mi powiesz jak masz taką pastę otagowaną #swiat #zamach #usa #bekazlewactwa #cnn ? Czy możesz masz inne odpowiednie tagi heheszki pasta etc? Nie widzisz różnicy między rozpowszechnianiem kłamliwych informacji ze świata, a np. jakimiś osobistymi historyjkami? Rozumiem, że uważasz, że ten wpis nie wprowadził w błąd wielu osób i one wszystkie tak sobie heheszkują?
@Mesmeryzowany: Po tym jak zapytałem pod tamtym wpisem i moje pytanie nie spotkało się z żadną reakcją byłem już przekonany, że to fejk ( ͡° ʖ̯ ͡°) Szczególnie, że podobne pytania padały na twitterze pod wpisem Paula i nikt nie potrafił dostarczyć jakiegoś dowodu na to.

Nie jest to pierwszy przypadek krążącej plotki o wybielaniu, inna podobna (również dotycząca CNN) kręciła się kiedyś po sieci i też
B.....k - @Mesmeryzowany: Po tym jak zapytałem pod tamtym wpisem i moje pytanie nie s...

źródło: comment_zKwEE4GM4iS6PiOJDoujvDkVIAhFR0B4.jpg

Pobierz
@a4z4a4: Przystopuj trochę, kolego. Ktoś w nocy scrolluje sobie wykop mając całkowicie gdzieś te zamachy i natrafia na ciekawy obrazek, pomyśli "ciekawe", pluśnie i poleci dalej. Ale przecież powinien teraz dowiadywać się o co chodzi, googlować, upewniać się, dzwonić po znajomych, bo jeśli nie to jest "debilem i manipulantem"
@Rzuku: w porządku idź i plusuj co ci się tam podoba. Ja ludzi, którzy bez krzty dowodu i refleksji plusują screeny z tt z rzekomymi manipulacjami mediów, podczas gdy sami dają sobą w tak żałośny sposób manipulować przez znanego oszusta i pajaca, będę uważał za pelikany i lemingi.