Wpis z mikrobloga

Jest i temperatura, napięcie mierzę przerobionym tplinkiem 740n który przesyła mi wyniki do bazy po wifi.


@dktr: ja się przerzuciłem na NodeMCU albo wręcz gołe ESP8266, żre mniej prądu, można podłączyć więcej czujników, prosto się programuje w Arduino a wyniki pcham przez MQTT - świetnie się do tego nadaje, można na swój serwer albo bezpośrednio na thingspeak.com. Polecam :)
@kwanty: ESP też mam pełno, ale więcej miałem tplinków które dostałem jako uszkodzone od lokalnego dostawcy netu - cały karton tego był.
@dktr: Mam pytanie: czy jeśli nie wyjąłem akumulatora na te mrozy a auto będę odpalał dopiero jak temperatura wzrośnie to czy akumulator będzie rozładowany? Zaznaczam że aku jest nowe.
@dktr: jak się nie da naładować, to może elektrolit stracił odpowiednie stężenie.

rozładuj akumulator jakąś żarówką samochodową, wylej elektrolit - jeżeli wypłynie ołów to aku do recyklingu. Nalej wody destylowanej i zacznij powoli ładować (2-3A) przez 30-40 godzin (nawet więcej jak masz duży aku). Gdy akumulator będzie pełny, wylej wodę (która stała się elektrolitem) i zalej gotowym elektrolitem. ładuj jeszcze przez kilka godzin. niektórzy polecają jeszcze jeden cykl rozładowania i ładowania