Wpis z mikrobloga

#kod #kijowski #polityka #neuropa #4konserwy #bekazkod

Ja nie wiem naprawdę, czy ten gość jest autentycznie tak durny?

Pomijam spekulacje kto stoi za KOD, kto tam groszem sypie, w czyim interesie etc, ale Pan Kijowski został wyjęty z kapelusza i stał się jakimś tam liderem (może na razie liderkiem) opozycji. Jakiś ruch społeczny został wokół niego zbudowany. Jedni mówią, że chodzi 2 tysiące inni, że 250 tysięcy, ale jednak jest grupa ludzi, którzy zaangażowali swoje emocje, czas i pracę w ten cały KOD. Facet chodzi po tych telewizjach, zapraszają go i jest traktowany raczej pobłażliwie. Facet dosłownie siedzi na pole position w wyścigu o tytuł poważnej persony w czołówce politycznej w dużym europejskim kraju.

No to chłopina chyba zdaje sobie sprawę, że będzie wnikliwie obserwowany przynajmniej z dwóch kierunków, a jak sobie nie zdaje to ma ludzi wokół siebie, którzy mu tłumaczą jak działa świat. Że złe usta szepczą, a uszy słyszą nie to co powinny. Że nie warto ryzykować, bez powodu, że liczy się transparentność. Jednak nie.

Pan Kijowski uznał, że będzie wyciągał forsę z KODu świadcząc fikcyjne usługi poprzez spółkę z żoną. Rozumiem, że jest to powszechna praktyka zwłaszcza kiedy spółka istnieje jedynie w celu ominięcia ZUSu, ale chyba mamy tu jednak do czynienia z wyjątkową sytuacją prawda? I to bym zrozumiał jakby chodziło o pół bańki, albo bańkę, a tu facet się połasił na 90 tysięcy. Rozumiem, że to dla wielu ludzi są ogromne pieniądze, ale ryzyko było zupełnie nieadekwatne do tych 90 tysięcy. Mateusz Kijowski lider KOD to jest inwestycja i szansa, dla samego Pana Mateusza przede wszystkim i należało zrobić wszystko żeby tego nie #!$%@?ć. To już jak gość tak potrzebował forsy to mógł pozakładać kilka spółek na słupy, ja wiem że to koszta, bo notariusz i KRS i tamto sramto, albo by się fakturami powymieniał z kimś, ale przynajmniej, by nie wyszło i by facet mógł miesiącami kasę wyciągać i kupować sobie te ipody i laptopy.

Teraz facet musi chodzić po telewizorach i opowiadać, że niezręczność. Żadna niezręczność, tylko głupszy Pan jesteś niż ustawa przewiduje.
  • 9
No to chłopina chyba zdaje sobie sprawę, że będzie wnikliwie obserwowany przynajmniej z dwóch kierunków, a jak sobie nie zdaje to ma ludzi wokół siebie, którzy mu tłumaczą jak działa świat. Że złe usta szepczą, a uszy słyszą nie to co powinny. Że nie warto ryzykować, bez powodu, że liczy się transparentność. Jednak nie.


@latarnikpolityczny: to samo zawsze mówię o każdym przyłapanym polityku :)
niestety ci ludzie czują się tak pewnie,
@latarnikpolityczny: Ja nie mogę się zdecydować, i pewnie mi się to nie uda, czy oni są tak do bólu głupi czy po prostu wszystko jest tak bardzo dogadane miedzy PiS i opozycją i to tylko teatrzyk mający na celu utrzymanie pseudo-dwupartyjnego systemu w Polsce. Wiesz,jeśli nie my , to oni przy sterze a korzystają obie strony.

Ale tego szybko się nie dowiemy.
Ja nie wiem naprawdę, czy ten gość jest autentycznie tak durny?


@latarnikpolityczny: Tak. Nie wiem, jak to możliwe, ale wszystko na to wskazuje. Przy czym on nie jest debilem (w sensie niskiego IQ), ma jakiś deficyt osobowościowy.

A Petru się uczy i mam wrażenie, że (w przeciwieństwie do Kijowskiego) się nauczy. Przynajmniej ma tyle rozumu, by gębą w mediach nie kłapać. Wyjazd prywatny i ch... wam do tego. Możecie sobie co