Wpis z mikrobloga

Pewnie już było, ale stoję przed wyborem to ponowię.

Od razu mówię - przyłącza gazu nie ma wcale, więc indukcja, albo ceramika - butli w szafce montować nie zamierzam.

Mam doświadczenie z jednym i drugim, ale akurat w takiej konfiguracji, że korzystałem z porządnej płyty ceramicznej i gównaniej indukcyjnej, której szczerze nienawidziłem i do tej pory byłem prawie pewien, że nigdy więcej indukcji. Te beznadziejne próby ustawienia poziomu działania: ustawienie 7/10 i gotuje się za bardzo, zmniejszamy na 6/10 - nie gotuje się wcale...

Koszty np. garnków dla indukcyjnej są pomijalne - moje garnki się nadają na taką.

Zapraszam do głosowania.

#kuchnia #gotowanie

Być może mnie za to oskubią, ale taguję też #gotujzwykopem żeby zwiększyć grupę otrzymujących ankietę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jaka płyta do kuchni?

  • Indukcyjna 80.0% (28)
  • Ceramiczna 20.0% (7)

Oddanych głosów: 35

  • 4
@macentos na indukcji nie rozpieprzysz miski, którą przypadkowo postawiłeś na palniku.
Dwa - indukcyjna zżera chyba mniej prądu

Te beznadziejne próby ustawienia poziomu działania: ustawienie 7/10 i gotuje się za bardzo, zmniejszamy na 6/10 - nie gotuje się wcale...


Ja takie rzeczy zauważałam przy płytach ceramicznych :D

Z mojego doświadczenia wynika, że głupia woda na makaron dużo szybciej dochodzi do temperatury wrzenia na kuchence indukcyjnej niż na zwykłej elektrycznej