Wpis z mikrobloga

Szkoda strzępić ryja, ale może do niektórych dotrze.

1. Mam w domu płytę Solgaz(bo @Login_login wszystkich o to pyta) i jest to jedyne urządzenie, które mam podłączone pod gaz(Junkersa już dawno zamieniłem na elektrycznego Aristona). Nie napiszę, że rachunki są o 50% niższe, bo w przypadku jednego gospodarstwa domowego wynik nie jest miarodajny, ale rachunki są zauważalnie niższe w porównaniu do klasycznej płyty gazowej. Może jest to 20%, może 30% - nie przeprowadzałem testów, ale Solgaz jest oszczędniejszy i my to odczuwamy.

2. Certyfikaty. Z certyfikatami jest trochę jak z przeglądami samochodów. Przeprowadza się analizy, podejmuje działania dla spełnienia odnośnych wymagań, a następnie poddaje całość procedurze oceny zgodności z odpowiednimi przepisami. W praktyce zdobycie certyfikatów ISO, CE, HACCP i wielu innych wygląda jak klasyczny przegląd, czyli najważniejsze to trzeba zapłacić + czasami trochę więcej niż na fakturze, na wiele rzeczy przymyka się oko i zaokrągla wyniki. I piszę tutaj o poważnych certyfikatach, a nie durnych typu certyfikat rolnictwa ekologicznego czy tych wszystkich dla przedsiębiorców chcących poprawić swoją reputację(rzetelna firma, pewny kontrahent, itd.). W dzisiejszych czasach sugerowanie się certyfikatami czy rankingami to strata czasu. Dobrze to widać, na przykładzie afery spalinowej Volkswagena. Dlatego dla mnie bardziej liczyły się opinie realnych użytkowników np. na ceneo czy facebooku(obecnie i tam siedzą w większości marketingowcy, ale to odrębny temat).

3. Solgaz jako jedna z nielicznych firm od dawna regularnie udziela się na Wykopie, wspiera różne inicjatywy. W tym samym czasie wiele popularnych osób się przewinęło(większość przed wyborami( ͡º ͜ʖ͡º)), pojawiło się sporo firm, które poza małym rozdajo i reklamą nic nie wnosiło do społeczności, a z czasem po prostu przestali się udzielać. Chociaż jeszcze dobrze kojarzę @mfind i @finestcoffee_pl ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Zdaję sobie sprawę, że Wykop to nie Reddit(lub Strims( ͡º ͜ʖ͡º) ), gdzie Bill Gates bierze udział w Reddit Gifts, ale podejście niektórych użytkowników jest fatalne i nie wpływa na pozytywny odbiór serwisu. A niektórzy wręcz szukają byle pretekstu do szkalowania. Osobiście bardzo bym żałował, gdyby @Solgaz usunął konto, bo być może za paręnaście lat będą znani na świecie tak dobrze jak np. Amica i fajnie byłoby tutaj mieć takiego partnera. Z tego samego powodu żałuję, że @lechwalesa się przeniósł na Facebooka, bo był świetną wizytówką serwisu, jego obecność tutaj mogła przyciągnąć inne znane osobistości, firmy. Sprawić by serwis zyskał na popularności, a więcej pieniędzy dla serwisu to także więcej atrakcji dla nas. Zresztą wszyscy się cieszyli, gdy w głupim TVNie były komentarze użytkowników pod wpisami leszke.
Oczywiście z góry możemy założyć, że Wykop = serwis ze śmiesznymi obrazkami, tylko wtedy wielu wartościowych osób i dyskusji nie będzie, bo śmieszne obrazki to można sobie oglądać na demotywatach czy kwejku. Zresztą regularnie wpisy z gorących się tam pojawiają. Mam wrażenie, że sporo użytkowników tutaj cieszyłoby się, gdyby Wykop został w jakiś spektakularny sposób po prostu #!$%@? i za wszelką cenę kręcą gównoburze, afery.

Sam w zasadzie skupiam się tylko na tagach rowerowych, bo społeczność spod tych tagów jest w miarę zgrana, często można uzyskać szybko odpowiedź na nurtujące pytanie lub umówić się z kimś na przejażdżkę. Zdaje też sobie sprawę, że serwis ewoluował i zamiast wpisów @kubatre1 są wpisy nt. Bonzo Tajgera, ale coraz częściej się zastanawiam co ja tutaj robię.

Pytanie jeszcze do @Moderacja macie jakiś kontakt z osobami po AMA, nie zastanawiacie się dlaczego nie chcą tutaj zostać na dłużej? Nie mówię o Prezydencie, ale Hołowczyc czy Pazura? Ten drugi przecież niedawno nawet na głównej wylądował ze swoimi ciekawostkami na temat popularnych filmów w których zagrał. Byłby tutaj mile widziany.

#solgaz #afera #aferasolgazu #wykop #oswiadczenie #niepopularnaopinia
Pobierz
źródło: comment_My78umZm34qHPlRcodc8UQiyNZMZGhAG.jpg
  • 30
@hematemesis: To, że jest bucem i pewnie dopiero po śmierci wyjdzie prawda na jego temat, bo teraz trzyma teczki to jedno, ale jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polaków na świecie. Jak spytasz w Tajlandii o Polskę to Ci powiedzą, że mieliśmy super Papieża i Wałęsę co obalił komunizm. Historia go oceni, może będą książki w szkole przepisywać na temat tego kim tak naprawdę był, ale na chwilę obecną ludzie zapraszają go
@hematemesis: ale Wałęsa dla reszty kraju i generalnie globu, jest jedną z historycznych symbolicznych postaci Polski, ta sama kategoria co JP2

szkalowany jako domniemany buc był bodajże na gimbusiarskim wykopie właśnie
@spere: Ale ja nie bronię ponad wszystko Solgazu, ale zwracam uwagę, by trochę otworzyć umysł na otaczający nas świat, bo wszystkie atesty i certyfikaty są gówno warte. Jak ktoś prowadził lub prowadzi działalność gospodarczą i potrzebuje jakiegoś atestu, certyfikatu, szkolenia, rankingu to wie jak to wygląda.
@hematemesis: no, był kojarzony z miejscem, które w komentarzach dziennikarzy i komentatorów, gdy przytaczają wykop.pl przy głośnych okazjach, ma z reguły obraz, że jest niepoważnym portalem dla narwanych rozwydrzonych nastolatków

co zauważali sami rozczarowani i rozżaleni wykopowicze, gdy przy takich okazjach widzieli wtedy takie opinie o wykopie
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Jarython: Tomasz Raczek też chwilę był, ale się zniechęcił i w sumie nie wiem, dlaczego, bo nie widziałem ani jednego nietolerancyjnego komentarza pod jego wpisami (jest gejem).

Za to @hannazdanowska jest, te karty do grania też są, zapomniałem nazwy, widać słabo się reklamują ;)

Rzecz w tym, że nie zawsze bardziej komercyjnie znaczy lepiej, ja bym sobie nie życzył, żeby większość treści mikro to były jakieś reklamy albo rozdajo kubków.

Od
Ale ja nie bronię ponad wszystko Solgazu, ale zwracam uwagę, by trochę otworzyć umysł na otaczający nas świat, bo wszystkie atesty i certyfikaty są gówno warte


@Jarython: pokaż mi uznane laboratorium które sfałszuje Ci test wykonywany na podstawie (zgodnie z) normy