Wpis z mikrobloga

Ktoś się potknął o kabel w serwerowni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzień dobry,

Informujemy, że wczorajsza awaria była splotem wielu zbiegów okoliczności oraz zdarzeń, których nie dało się przewidzieć. W trakcie prowadzenia działań konserwacyjnych w instalacji zasilającej, w wyniku błędu ludzkiego, doszło do nieplanowanego restartu części serwerów.

Od samego początku pracowaliśmy nad przywróceniem działania usług. Zdarzenie nie spowodowało utraty danych, oraz nie wiązało się z koniecznością przywracania danych z kopii zapasowych.

Wznowienie działania usług wiązało się z potrzebą wykonania szeregu czynności sprawdzających na serwerach, niezbędnych po nieplanowanym restarcie systemu.

W wyniku działań naprawczych został przywrócony stan sprzed awarii. Jednocześnie podjęliśmy działania, zmierzające do wyeliminowania w przyszłości podobnych błędów.

W niektórych wypadkach, ze względu na zwielokrotnioną liczbę kontaktów z Biurem Obsługi Klienta, doszło do istotnego wydłużenia czasu reakcji na zgłoszenia serwisowe.

Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy.

Zespół Mintshost.pl

#vps #serwery
#mintshost
  • 3
  • Odpowiedz
@mihaubiauek: rozpierdziel mają :D
ale akurat mi to nie przeszkadza bo se kupiłem VPS do testów raczej, śmieszne jest to, że awaria wystąpiła akurat gdy go sobie kupiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz