Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy 1mln zł majątku (połowa gotówka, połowa nieruchomości) wypacowanego z żoną w wieku 30 lat to dobry wynik?


#biznes #pieniadze #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 32
@AnonimoweMirkoWyznania: Rozumiem, że odliczasz wszystkie kredyty od tego majątku?
Jak ta jedna bańka to całkiem dobrze zabezpieczy waszą przyszłość. Pamiętaj tylko, że kumulowanie kapitału bez celu (masz 500 k w gotówce) jest bezsensowne. Zbierasz na coś konkretnego?
@buddapatrzy: w 100% Ci nie odpowiem. Za 30 lat będzie wiadomo co dobrze przechowało wartość względem pieniędzy, które podatne są na inflacje w ciągu najbliższych 30 lat.
Historycznie możesz sam sobie prześledzić i na tej podstawie dokonać wyboru.

Ja zawsze uważałem, że do przechowywania wartości oraz przychodów pasywnych dobrze nadają się nieruchomości (mieszkania i ziemia).
Z taką kasą można też kupić lokal przeznaczony na usługi w dobrym punkcie na wynajem (choć
OP: @InsaneMaiden: ja jeszcze przed 30tka, średnia nam taka wychodzi :-P
@inspektor_erektor: chodzi mi po głowie pomysł poradnika czy bloga, vloga i chciałem wiedzieć czy byłoby jakieś zainteresowanie ;-)
@szcz33pan: oczywiście kredyty odliczone, inaczej nie miało by to sensu.
W tym roku planujemy duża inwestycje i potrzebuje mieć trochę wolnej kasy (aktualnie to nie do końca gotowka, raczej akcje czy krótkoterminowe lokaty)

@WilkZWallStreet: Co dla Ciebie jest
chodzi mi po głowie pomysł poradnika czy bloga, vloga i chciałem wiedzieć czy byłoby jakieś zainteresowanie ;-)


@AnonimoweMirkoWyznania: na pewno będzie. Ale ta nisza jest powoli wypełniana m. in. przez http://jakoszczedzacpieniadze.pl/ czyli pana Szafrańskiego a także kilku innych. Jednak miejsca jeszcze trochę starczy. Brakuje mi głównie ciekawego opisu finansów dla "raczkującej" klasy średniej a posiadanie majątku 1 mln to dla mnie typowa klasa średnia, która w bólach w Polsce dopiero powstaje.