Wpis z mikrobloga

tl;dr podłączę 2 monitory w jeden obszar roboczy mając HD4000?

#dell #bojowkathinkpad #laptopy i może ktoś z #pcmasterrace będzie wiedział, bo wy się bawicie w takie rzeczy do grania.

Mam Della E6330 z HD4000 ze stacją dokującą, wg google mogę podłączyć 2 monitory przez DVI i DP, ale nie mogę się doczytać czy da się zrobić z tego jeden obszar roboczy (na anglojęzycznych stronach nazywa sie > stretched desktop)
Ktoś próbował? Nie chodzi o żadne granie, tylko korzystanie z mało wymagajacych programów
Na stronie della znalazłem tyle

Komputery z technologią Intel HD 4000 ze zintegrowaną kartą graficzną mogą obsługiwać jeden analogowy wyświetlacz LCD (VGA lub analogowe wewnętrzne w notebookach) i 2 DP połączenia (Brak kart obsługiwane).


Jeszcze dokładnie nie wiem, ale będzie to jedna z tych opcji:
2x1920x1200
2x1680x1050
2x1600x900
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@EnderWiggin: Czyli to tylko kwestai wykrycia obu monitorów? Wiesz czy jest możliwość ustawienia w takiej konfiguracji monitorów o różnych rozdzielczościach? Pomijam kwestię, że to raczej niewygodne rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@GRBAS: nie ma znaczenia czy cyfrowe czy analogowe pod warunkiem, że GPU wspiera analogowe.
Będą działać i 4 monitory na HD4000 o ile masz tyle wyjść. Jak nie masz to możesz dostawić inne gpu i traktować jako wyjście, a iGPU jako urządzenie renderujące. Nie będzie to wydajne, ale zadziała.
  • Odpowiedz
@GRBAS: nie pisałem nic o laptopie. Do tak starego laptopa raczej nie dostawisz sobie łatwo byle jakiej karty, która da Ci dodatkowe wyjścia, a dwa replikatory to raczej mało opłacalne rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@kamillus: faktycznie, sam sobie to dopowiedziałem, że to musi być lapek xD. Na iGPU się nie porwę, bo czytałem, że wtedy trzeba coś w biosie przestawić żeby to działało,a ja nie mam dostepu
  • Odpowiedz
@GRBAS: poprzez replikator spokojnie podłączysz 2x monitor i 1x poprzez natywne wyjście (chyba, że konstrukcja tego replikatora w tym modelu odcina wyjście natywne) + jeszcze monitor laptopowy.
Ja mam teraz tylko doświadczenia z D3100 i D3000 replikatorami. Spokojnie da się uciągnąć w sumie 4 ekrany na HD4600.
  • Odpowiedz