Wpis z mikrobloga

Dałbym plusa bo faktycznie miałem takie odczucia jak czytałem pierwsze komentarze zaraz po zdarzeniu ale nie wiem jak było faktycznie, wiec wstrzymuję się od głosu.
Tak jak on nie rozumiał, tak nie rozumieli i muzułmanie. Tyle, że oni przyjechali z dość dzikich krajów. A on się tu wychował.

Zatem ewolucyjnie jest jeszcze niżej niż oni.


@GordonLameman: Aha. Jest ewolucyjnie gorszy od swojego zabójcy. Już dawno takich bredni nie czytałem
@Marbarella: a nie zastanawia Cię że wykop od dwóch dni jest zalany wpisami o sebiksach wyklętych, masa memów a jego zabójca jest wybielany bo przecież wyrwał chwasta. Wyżej nawet jeden napisał że jego morderca był ewolucyjnie lepszy od swojej ofiary.
@ediz4: no bo był.

Uczciwie ciężko pracował, a seba jedynie co robił to kradł i utrudniał normalnym ludziom życie.

Okazuje się też, że zabity 21-latek i jego kolega są znani organom ścigania. Zamordowany (był bezrobotny) w maju 2016 r. został skazany na pięć miesięcy oraz na rok ograniczenia wolności (prace społeczne) za groźby i za rozbój. Najprawdopodobniej kary nie odsiedział, bo pod koniec września tego roku prokuratura w Ełku oskarżyła go
@ediz4
Nie oceniam czynu tylko na podstawie skutku, ale także na podstawie motywacji.
Dowiedz się czym jest rozbój.

Za rozbój masz 2 do 12, a za zabójstwo od 8 do dożywocia.

Ale oprócz skutku liczy się dla mnie motyw. Łatwiej mi zrozumieć człowieka, który w danej chwili zareagował emocjonalnie i zabił, niż człowieka, który dokonał rozboju.

Nie wiem czy rozumiesz - nikogo nie usprawiedliwiam.
Ale łatwiej mi sobie wyobrazić, że w trakcie
@ediz4: Motyw, kolego. Zamiary. Turek ni huhu nie planował zaciukać tego dnia kogoś, bo mu się nudzi. Seba natomiast wychodził z domu z zamiarem dania komuś po łbie i kradzieży. Właśnie dlatego zabójstwo w afekcie czy jak się to zwie jest społecznie bardziej akceptowalne niż rozbój recydywa, paniał?
Bo Turas nie chciał tego zrobić, wywróciło mu to życie do góry nogami i nie zrobiłby tego ponownie, gdyby mu darowali. A Seba