Wpis z mikrobloga

@ediz4: mam nadzieję, że ten muzułmanin dostanie nieumyślne spowodowanie śmierci i wyrok w zawieszeniu. Bez sensu, żeby niszczył sobie życie przez przypadkowe zabicie 21-letniego bandyty i złodzieja. Szczerze, to uważam, że państwo polskie powinno tym muzułmanom wypłacić odszkodowanie za straty moralne i materialne. #!$%@?, jakaś banda patologicznych śmieci bez przyszłości ich atakuje, okrada, niszczy im lokal i jeszcze wychodzi afera na cały kraj, gdzie ktoś ma czelność tych pracowników kebaba
  • Odpowiedz
@GordonLameman
@NoMercyIncluded
@ediz4

Ja to widzę tak: sebek, który dokonał już w życiu rozboju, groźb, a pewnie i innych rzeczy, o których sąd nie wiedział (wymuszenia śniadań i kasy w szkole) to nie jest jakieś potulne chucherko, tylko duży, agresywny chlop, który nie mówi piękna polszczyzna tylko wyzywa od brudasów i ciapakow i #!$%@? łapami
  • Odpowiedz
@GordonLameman: To cieńko z tobą bo ja bym wolał stracić mienie niż narażać siebie lub kogoś na śmierć. Zastanów się nad tym. Nóż to nie jest zabawka.
@Marbarella: A Ty na serio? Rozbój to nic innego jak kradzież z użyciem przemocy. Przemoc w większości przypadków pojawia się jak ofiara nie chce oddać fantów.

kradzież połączona z użyciem przemocy wobec osoby lub groźbą natychmiastowego jej użycia albo dokonana poprzez doprowadzenie człowieka do stanu nieprzytomności
  • Odpowiedz
@ediz4: Ja też bym nie gonił, tylko na podstawie monitoringu (obowiązkowo porządna kamera, nie wiem, czemu lokale często na tym oszczędzają) znalazłbym gościa potem i przekazał policji lub pomęczył w inny sposób. Niestety, inni ludzie mają inne reakcje na stres i lepiej nie sprawdzać jakie dokładnie. Wciąż - nietrudno mi uwierzyć, że było to zabójstwo z premedytacją.

A reszta to nie do mnie?

A co do twojej wiedzy o rozboju...
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded:

Niestety inni ludzie mają inne reakcje na stres. Wciąż - nie trudno mi uwierzyć, że było to zabójstwo z premedytacją....

No chyba że dla Ciebie nóż to niewinna zabawka. Dorosły człowiek chyba wie czym może się skończyć taka sytuacja. Tym bardziej że dostał dwa razy.

A reszta to nie do mnie?...

do typka wyżej. Nie mogę edytować.
  • Odpowiedz
@ediz4: Ok, widzisz, ja noszę porządny gaz. Próbowałem sobie wyobrażać możliwe sytuacje jego użycia, choćby po to, by nie zrobić sobie samemu krzywdy w sytuacji zagrożenia, gdy nie ma czasu myśleć.
W jakiejś połowie symulacji ochoczo butowałem agresora leżącego na ziemi tak, by cierpiał, ale nie odniósł zagrażających życiu obrażeń.
Trudno mi sobie wyobrazić co zrobiłbym w rzeczywistym przypadku i jak musiałbym się hamować, by nie połamać #!$%@? rąk.

Jestem chodzącą patologią, no nie? W życiu biłem się tylko raz w szóstej klasie podstawówki i gardzę agresją, zakujcie
  • Odpowiedz
Rozbój to nic innego jak kradzież z użyciem przemocy. Przemoc w większości przypadków pojawia się jak ofiara nie chce oddać fantów.


@ediz4: Sorry cumplu, ale pieprzysz jak potłuczony. Rozumiesz chyba, że jak taki podczłowiek powie: "Dawaj telefon, albo #!$%@?" to już jest przemoc. Nie wspominając o tych licznych przypadkach, kiedy człowiek zostaje pobity całkiem bez słowa. Albo o takich, w których człowiek oddaje swoje rzeczy, ale i tak potem
  • Odpowiedz
@Marbarella:

kradzież połączona z użyciem przemocy wobec osoby lub groźbą natychmiastowego jej użycia albo dokonana poprzez doprowadzenie człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności...

Specjalnie dla Ciebie pogrubiłem bo chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Dla przykładu Ci rozrysuję przy omawianej sytuacji
- sebiks kradnie 2 cole i wychodzi
  • Odpowiedz
@ediz4:
Masz mózg zniewolony narodowo nacjonalistyczną poprawnością polityczną która nakazuje w takich sytuacjach zawsze winić "obcego" a "swojego" bronić: nie byłoby tej tragedii gdyby parę młodych ludzi od jakiegoś czasu nie utrudniało życia pracującym ludziom z kebabu (gość w końcu nie wytrzymał i nie zapanował nad sobą). Szkoda, że zginął człowiek i nikt mordercy nie broni, bo i tak pójdzie siedzieć, ale logicznie i bez wypranego mózgu ludzie są w
  • Odpowiedz
@nie_tak_szybko:

Zadaj sobie pytanie jak byś tą sytuację ocenili gdyby np. to muzułmanie robili burdy i nagle właściciel - Polak rzuciłby się na nich z nożem. odpowiedz sobie na to pytanie (mi nie musisz, bo raczej znam odpowiedz)...

To bym napisał że dobrze że poszedł siedzieć.
Nikt burd nie robił a ich okradł. Chyba że groziło by mu niebezpieczeństwo i jego reakcja odpowiadała obronie własnego życia. Pracownik trzykrotnie ugodził go
  • Odpowiedz
@ediz4: Ja czytam uważnie, ale Ty chyba nie do końca.

7 godzin temu użytkownik GordonLameman (nie wołam, bo po co) napisał:

Tak jak on nie rozumiał, tak nie rozumieli i muzułmanie. Tyle, że oni przyjechali z dość dzikich krajów. A on się tu wychował. Zatem ewolucyjnie jest jeszcze niżej
  • Odpowiedz
A Ty mi zacząłeś tłumaczyć, czym jest rozbój i udowadniać mi, że zabity nie dokonał rozboju na swoim zabójcy.


@Marbarella: Wszystko ok do tego czasu. Wskaż w którym miejscu to napisałem. Napisałem wręcz odwrotnie tutaj

Specjalnie dla Ciebie pogrubiłem bo chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Dla przykładu Ci rozrysuję przy omawianej sytuacji

- sebiks kradnie 2 cole i wychodzi - kradzież...

- sebiks kradnie 2 cole, wlasciciel staje mu
  • Odpowiedz
Próbuje Ci powiedzieć że jakby go nie zatrzymywali to byłaby to zwykła kradzież. Zapewne sądził że tak się to skończy ale tym razem obsługa go zaszlachtowała.


@ediz4: Stary, ta wypowiedź jest tuż nad moją, naprawdę potrzebujesz cytatu?
  • Odpowiedz
@ediz4: Czyli Ty mi próbujesz udowodnić, że człowiek, który dokonuje rozboju, tak naprawdę nie chce nikogo skrzywdzić, chce "tylko" ukraść, a to czyny ofiary, czyli fakt, że ofiara się broni albo odmawia wydania rzeczy, czyni tę sytuację rozbojem. I dlatego człowiek, który ma dwa prawomocne wyroki za rozbój, nie jest taki zły - bo on nie chciał stosować przemocy, chciał tylko pozbawiać ludzi ich własności.

Według Ciebie, ten który zabił,
  • Odpowiedz
@Marbarella:

Czyli Ty mi próbujesz udowodnić, że człowiek, który dokonuje rozboju, tak naprawdę nie chce nikogo skrzywdzić, chce "tylko" ukraść, a to czyny ofiary, czyli fakt, że ofiara się broni albo odmawia wydania rzeczy, czyni tę sytuację rozbojem. I dlatego człowiek, który ma dwa prawomocne wyroki za rozbój, nie jest taki zły - bo on nie chciał stosować przemocy, chciał tylko pozbawiać ludzi ich własności....

Na początku pisałem ogólnie o rozbojach a nie konkretnie o tym przypadku. Nigdzie nie napisałem że był good boy. Po prostu zabójstwo to jest najohydniejsza zbrodnia i zawsze będzie gorsza od kradzieży i rozbojów bo odbiera się komuś życie.

Według Ciebie, ten który zabił, powinien był przewidzieć wszelkie możliwe scenariusze i konsekwencje wydarzeń w momencie, w którym złapał nóż. I dlatego jest w pełni odpowiedzialny za to, co się wydarzyło i powinien otrzymać najwyższy
  • Odpowiedz