Wpis z mikrobloga

Mirki xD jest poniedziałek xD no i przez pół miasta "goniła" mnie policja tylko że bez sygnałów dźwiękowych i świetlnych xD

Oczywiście za brak tablicy z przodu w czarnej BMW xD
Jedzili za mną po osiedlach i mnie w końcu złapali xD
Co mi powiedzieli oprócz tego że nie mam tablicy?
A no standard że wyprzedzałem na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych xD
Oczywiście to nie prawda i pokazałem im na kamerce że nigdzie tak nie wyprzedzałem xD no i jeszcze pokazałem im jak sami zawracają na podwójnej ciągłej bez żadnych sygnałów xDD

Sporzadzili wniosek o ukaranie do sądu xD
Wyślę mi ktoś pozdrowienia do sztumu? XD

#polskiedrogi #prawojazdy #policja #coolstory
  • 90
który przepis tak stanowi?


@Matt23: ten sam, który mówi o zakazie przekraczania i najeżdżania na linię ciągłą. Skoro wyprzedziłeś i nie zmieściłeś się w przerywanej to niestety, ale łapiesz się na mandat.
@retoosh: mam swoje zdanie o bsach i umieją robić albo ewidentne łapy albo naciągać statystyki robiąc zmianę kwalifikacji czynu tj działanie na szkodę interesu publicznego przestępstwem korupcyjnym, bo ktoś ma korzyść (gurwa mandat mniejszy o 5dych a korupcje #!$%@?ą dwie osoby) to jest rżal kropka peel
§ 86.

3. Znak P-2 "linia pojedyncza ciągła" oddziela pasy ruchu o tym samym kierunku i oznacza ponadto zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią.

5. Znak P-4 "linia podwójna ciągła" rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią.


@adirys: @Krupier: Czego nie zrozumiałeś jeden z drugiem? Jak byk napisane przejeżdżania przez nią, najeżdżania na nią. Jeśli
@Matt23: złapie cię policja, powie, że zacząłeś manewr na ciągłej i bez kamerki nie udowodnisz, że nie. :)

Dwa, zwykle ciągle są w okolicach skrzyżowań (i zakrętów) więc dodatkowo dostaniesz mandat za wyprzedzanie na skrzyżowaniu.

Trzy, linie ciągle nie są tak krótkie by udało ci się w ten sposób zrobić manewr. Technicznie jest to możliwe, w praktyce raczej niespotykane.
@Gordobalb: kek standardowa reakcja półmózga ze wsi co dorobił się na roznoszeniu jajek - "skrytykuje że wiejskie bmw i pochwale się moim nowym lupo niech wie biedak co to bogactwo a nie jakieś 9 lenie bmw"
Musze cię niestety zmartwić ale niektórzy ludzie mają kilka samochodów w swoim garażu w tym nowe i jeżdżą tymi co lubią lub maja aktualnie ochotę. Co więcej mają gdzieś co piszą im jakieś napinacze z
@Krupier: Praktyka a teoria to dwie różne sprawy. To że linia ciągła nie oznacza zakazu wyprzedzania, mam na dzieję, wszyscy już rozumiemy. A oznakowanie dróg w wielu miejscach jest idiotyczne i na prawdę nie zawsze linie ciągłe są używane w miejscach gdzie powinny być. Dla przykładu, gdzieś w okolicach Białegostoku na odcinku kilku kilometrów na pięknej drodze przez pola i lasy namalowana jest podwójna ciągła. Wyprzedzenie tam choćby rowerzysty zgodnie z