Wpis z mikrobloga

Mirki xD jest poniedziałek xD no i przez pół miasta "goniła" mnie policja tylko że bez sygnałów dźwiękowych i świetlnych xD

Oczywiście za brak tablicy z przodu w czarnej BMW xD
Jedzili za mną po osiedlach i mnie w końcu złapali xD
Co mi powiedzieli oprócz tego że nie mam tablicy?
A no standard że wyprzedzałem na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych xD
Oczywiście to nie prawda i pokazałem im na kamerce że nigdzie tak nie wyprzedzałem xD no i jeszcze pokazałem im jak sami zawracają na podwójnej ciągłej bez żadnych sygnałów xDD

Sporzadzili wniosek o ukaranie do sądu xD
Wyślę mi ktoś pozdrowienia do sztumu? XD

#polskiedrogi #prawojazdy #policja #coolstory
  • 90
@terwer358 zależy od policjanta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam zderzak USA i nie ma w nim miejsca na tablicę.
W przepisach jest że tablica musi być w miejscu do tego wyznaczonym a jeśli nie ma to wtedy zaczyna się filozofowanie. Stereotypy jak ze wszystkim i łatwiej się doczepić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@terwer358: Nie można, ale jej miejsce nie jest zdefiniowane, więc można ją wozić chociażby za szybą.
Swoją drogą doskonale rozumiem OPa. Polskie, wielkie i do tego białe tablice potrafią oszpecić auto. Np. Alfy albo jakieś sportowe modele.
We Włoszech lub Szwajcarii mają z przodu malutkie tablice, w wielu stanach USA w ogóle nie są wymagane, a u nas dopiero niedawno zajmowali się możliwością wstawienia kwadratowej z przodu i jak na razie
była z przodu? PORD nie definiuje gdzie ma być tablica rejestracyjna, ma być nie zasłonięta i z przodu. To jak, #!$%@?łeś czy nie?


@Fryceusz: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. (z późn. zm.) w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.), a dokładnie - załącznik 5 do tego rozporządzenia.
§ 1.

Miejsce przewidziane do umieszczenia tylnej tablicy rejestracyjnej
@avvar: wydaje mi się że napisałem zrozumiałe poprzedni komentarz. Ktoś napisał że na ciągłej nie można wyprzedzać bo wiąże się to z najechaniem na tą linię. Niekoniecznie. Jeśli zaczniesz wyprzedzać na przerywanej, następnie miniesz linię ciągłą i wrócisz na swój pas na przerywanej to nie popełnisz żadnego wykroczenia.
zawsze można zacząć wyprzedzanie na linii przerywanej a skończyć już po minięciu ciągłej.


@avvar: @Matt23: Myślałem że stosujecie jakąś wyrafinowaną ironię, a wy jesteście zwyczajnie głupsi niż ustawa przewiduje.