Wpis z mikrobloga

#wenecja #cebuladeals #cebulaontour #taniebilety #wakacje

Czołem Mirki. Jakiś czas temu udało mi się wyrwać po taniości bilety lotnicze do Wenecji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jako, że termin urlopu powoli się zbliża, mam do was parę pytań:
1) Gdzie warto zjeść (najlepiej w ludzkiej cenie), a których miejsc unikać?
2) Jaki jest najwygodniejszy/najekonomiczniejszy transport z lotniska (edit: Venice Marco Polo Airport)?
3) Co warto zobaczyć a czego unikać jak ognia?
4) Wszelkie inne sugestie mile widziane.
  • 13
@Czytnik_: jak chcesz zjeść tanio, będziesz tam dużo budek z kawałkami pizzy do kupienia chyba najlepiej cenowo się na tym wychodzi możesz od 1,5€ dostać duży kawałek pizzy. Im dalej od centrum tym taniej :)
@Czytnik_:
z wyspy najlepiej pojechać autobusem na ląd i tam poszukać czegoś do jedzenia, ewentualnie pociąg do Padwy lub Werony.
Na wyspie ceny są dosyć duże, obsługa czasami niemiła a jedzenie średnie.

Na pewno trzeba uważać na kawiarnie przy placu św. Marka, w menu kawa za 1,5 euro a za zajęcie miejsca przy stoliku 100 euro.
@Czytnik_:
Padwę polecam ze względu na tani nocleg, imprezowy studencki klimat, dobre restauracje i łatwość dotarcia na dworzec (do Wenecji i Werony jest około godzina jazdy pociągiem, bilety można na szybko w automacie kupić. Nie wiem jak teraz, ale wtedy bilety na pociąg, kasowało się na peronie a w pociągu już nie było takiej opcji)