Wpis z mikrobloga

Mirki! 28.12 włamano się do mojego mieszkania w Sieradzu. Skradziono biżuterię, komputery i zegarki niebieskiego. Bardzo Was proszę Zegarkoholicy o zwrócenie uwagi gdybyście dostali ofertę zakupu takich zegarków albo gdzieś widzieli w lombardzie, albo na aukcjach, albo gdziekolwiek. Zegartki to Citizen, Tissot T-Race i Tag Heuer Formula 1. Wrzucam jeszcze fotkę z numerem seryjnym Tag Heuera w komentarzu.
#watchboners #zegarki #zegarkiboners #tissot #tagheuer #citizen
yshtarr - Mirki! 28.12 włamano się do mojego mieszkania w Sieradzu. Skradziono biżute...

źródło: comment_XoP3EAoeOuOjhXC6UiBhvtmU5Qd1EuX4.jpg

Pobierz
  • 60
@lubielizacosy: Kraty akurat źle wyglądają ale rolety czemu nie, nie jest to też takie drogie. Ja gdybym miał dom to monitoring byłby jak marzenie, najlepsza jakość, podczerwień itd Popularne są też alarmy w połączeniu z ochroną płaci się tam bodaj nie wielką kwotę i jak coś czujka złapie to firma ochroniarska już dzwoni do Ciebie i pyta się czy to Ty czy nie wiesz o co chodzi i wtedy jadą.
musieli wiedzieć po co idą, bo zostawili moje zegarki, które były niedaleko, ale takie bieda-zegarki typu lorus


@yshtarr: albo się po prostu znają na swoim fachu i wiedzą co ile jest warte. No i gratulacje, że mieliście w domu takie fanty bez sejfu i bez ubezpieczenia.

Mam podwójne drzwi. Żeby je #!$%@? to by z cały dzien sie zeszło i to jakiejś antyterorce.


@lubielizacosy: Naprawdę w to wierzysz? W sensie
Mam podwójne drzwi. Żeby je #!$%@? to by z cały dzien sie zeszło i to jakiejś antyterorce.


@lubielizacosy: XDDD

Nikt nie bedzie #!$%@? drzwi, tylko magik w kilka minut zamki otworzy. Poczytaj, poogladaj filmiki na jutubie, jak spece otwierają najnowsze i najdroższe zamki na szybkosci.

Jedyna sensowna opcja to dobrze zamaskowany i niezaleznie zasilany alarm wraz z monitoringiem, ktory sie zalaczy i zacznie #!$%@? syrena.
@lubielizacosy: żyj dalej w tym przekonaniu, ze pancerne drzwi Cie uratują i kilofem ich nikt nie ruszy. Nikt sie za drzwi nie zabiera, zamki sa punktem zainteresowania a ci, co sie tym trudzą, cuda potrafią zdziałać. Znajomej mieszkanie obrobili a podwójne drzwi miała, zewnętrzne podobno nie do sforsowania.... jakoś trzeba takie drzwi reklamować, by sie sprzedawały.

Co do reszty wytykajacej wartość zegarków - różowy zgłosił kradzież z nadzieja, ze grupa zainteresowanych
@r5678: to jest wersja oficjalna. A wersja realna jest taka, ze jak okaże sie, ze alarm włączy sie podczas Twojej nieobecności to ekipa pojawi sie tam za 10-15 minut, bo jest jedna na rewir. A wtedy juz bedzie dawno po sprawie.
@lubielizacosy: Naprawdę w to wierzysz? W sensie amatorów to może odstraszy, ale nie profesjonalistów.


@geuze: ja i tak się nie boję, na dole w bloku mam ochroniarza plus na każdej klatce kamery. Ochroniarz wszystkich zna, i jak włazi ktoś z zewnątrz to zapisuje do kogo (o ile ktoś mu otworzy domofonem)
@lubielizacosy: nie rozumiesz o co mi chodzi :) Generalnie warto mieć dobre zabezpieczenia, bo to zawsze zwiększa szanse na to, że rabunek się nie uda. Chodzi mi tylko o Twoje przekonanie, że drzwi są nie do sforsowania, ochrona nie do przejścia etc. Gdyby ktoś dobry naprawdę chciał cię okraść bo miałbyś w domu coś super cennego to by to i tak zrobił, w nosie mając klasę zabezpieczenia twoich drzwi.

ochroniarza


Ochroniarza
@geuze: ma kamery, ma pałe i gaz xD nie chodzi o to że on będzie walczył z kimkolwiek tylko jak zauważy że ktoś się włamuje a ma monitoring to zobaczy i zadzwoni na policję, a to i tak gdybanie bo ja w domu nic cennego nie mam xD ale i tak przypadkiem jestem zabezpieczony lepiej niż 90% polskich domów, a dodatkowe drzwi wziąłem tylko dla wyciszenia mieszkania