Wpis z mikrobloga

Często się zdarza, że jakieś gówniaki pytają się tutaj, jaki pierwszy samochód wybrać. Budżet zazwyczaj do 5 tys. zł, ale raczej jest to mocno górna granica. Często też ta osoba ma na myśli coś w stylu hondy sprzed 2000 r. Dam wam zatem bardzo zajebistą radę.

Jako kierowcy macie jeszcze siano w głowie i to niezależnie od tego, jak bardzo uważasz siebie za mądrego człowieka. Jako kierowcy nie macie ani wiedzy, ani doświadczenia. Jesteście grupą największego ryzyka - jak wynika ze statystyk policyjnych, uczestniczycie w największej liczbie wypadków i nie jest to przypadek. Nie wybieraj zatem samochodu, który został wyprodukowany, zanim na poważnie nie zaczęto przeprowadzać testów zderzeniowych ( 1997 r.) i kiedy firmy motoryzacyjne nie zaczęły poważnie podchodzić do tego problemu (około 2000 r.) Wybierz zatem przede wszystkim bezpieczny samochód, jeżeli chcesz być kierowcą przez następne długie lata. Niech dla ciebie nie będzie istotne, jakie ma ten samochód przyspieszenie, jaką prędkość maksymalną itd. Niech będzie istotne, jak pokonuje zakręty, jaki ma stan zawieszenia, czy nie był bity i jakie miał wyniki testów zderzeniowych. Popularna wśród młodych kierowców Honda civic V generacji gwiazdek miała niepełne 3, ale bardziej 2. W tej cenie kupić można spokojnie samochód z 4, a nawet 5 gwiazdkami, co wszystkim polecam.

#samochody #motoryzacja #oswiadczenie
Pobierz
źródło: comment_4SBKpwjxDm0BfqcvGowHonp6IQwAe49t.jpg
  • 19
@pogop: Niby masz rację ale z drugiej strony takie seicento z 2001 nie jest nic bezpieczniejsze od takiej hondy czy golfa 3 a spróbuj przekonać typowego chłopczka ze wsi że jest coś lepszego od ww golfa.
@Boski_Szymon: na luzie kupisz lagunę 2 (5 gwiazdek) - oczywiście wiem, że kontrowersyjny przykład, ale 1.8 benzyna nie jest taka zła. Kupisz też megane lub 307 z 4 gwiazdkami i masą poduszek. Jak poszukać, to sporo się tego znajdzie.
@pogop: Te 5 gwiazdek to wyszło na teście nowego auta 15 lat wcześniej. Po tych kilkunastu latach użytkowania miałbym duże wątpliwości czy wypadły by tak samo. Chociażby przez korozję lub zużycie pewnych elementów.
@Boski_Szymon: dlatego warto patrzeć na wspomnianą korozję. Co do zużycia elementów, to od kolegi, który jest strażakiem wiem, że poduszki powietrzne odpalają nawet pod bardzo wielu latach. Miał przypadek 20 letniego audi 80, gdzie ładnie odpaliły i z pewnością bardzo pomogły kierowcy i pasażerowi.
@pogop laguna 2 to tylko po lifciew nadaje się do używania, a takiej do 5 tysi nie kupisz. Wiadomo, że haniusza z powyższego obrazka nie jest niezwykle bezpieczna, wystarczy sobie obejrzeć filmik z testu zderzeniowego.

Mam taką haniusze ale w sedanie. Jeżdżę już piąty rok, samochód dzięki niezależnemu zawieszeniu z tyłu prowadzi się doskonale i trzyma drogi jak #!$%@?. Nie da się nim osiągać wielkich prędkości, pewnie znajdą się ludzie którzy takim
@mikii77: Bardziej tu chodzi o rok debiutu auta, te projektowane mniej więcej po 1997-1998 reprezentują już w większości dobry poziom bezpieczeństwa. Wiadomo że po 2000 były jeszcze skamieliny jak Uno, Tico, Seicento, Saxo, 106, ale ich korzenie są głęboko w latach 80-tych a wtedy bezpieczeństwo nie było piorytetem przy projektowaniu aut.
Niech dla ciebie nie będzie istotne, jakie ma ten samochód przyspieszenie, jaką prędkość maksymalną itd.


@pogop: ja myślę, że to jednak istotne. Wózek z małym przyspieszeniem, małym silnikiem, coby nie kusiło ;) Mój pierwszy samochód miał silnik litrowy i rekord prędkości nim to niecałe 160 km/h. Żyję do dzisiaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)