Wpis z mikrobloga

#horror #filmnawieczor #film // Tag autorski: #crystalhills

Dziś zaskoczenie roku jak dla mnie, bierzcie to póki gorące:
Under the Shadow

Film ma miejsce w Teheranie podczas wojny iracko-irańskiej. Widzieli kiedyś horror w takim klimacie? No ja też nie. Na ulicy kobiety w burkach, w mieszkaniach okna pozaklejane taśmą w razie wybuchów.

Matka imieniem Shideh stara się powrócić na studia, by jak jej matka i mąż zostać lekarką, jednak przez jej zawirowania polityczne zostaje wydalona z uniwersytetu. Sytuacja w domu staje się napięta, kobieta obwinia męża za to, że zamiast namawiać ją na szybszy powrót na studia po ichniejszej rewolucji, ta musiała zająć się wychowaniem dziecka. Na szczęście mąż - buc zostaje wysłany przez wojsko do miasta, w którym wojna wrze jeszcze bardziej.

Wracając na moment do dziecka - jak każde dziecko w horrorach, tak i te jest dziwne. Niestety film nie uchronił się przed tym cliche. Dzieciak łazi po nocach po domu i opowiada o dżinnach. Matka oczywiście przekonuje ją, że opowieści o dżinnach to tylko bajki. Jak już pewnie możecie się domyślać, matka z czasem przekonuje się, że #!$%@? córki to nie wymysły.

Stan zdrowia dziecka pogarsza się, gdy ta podczas alarmu bombowego gubi swoją lalkę. Spróbujcie zgadnąć kto zabrał jej zabawkę.

Nie chcę wam spoilować całego filmu, powiem tylko, że trafia on do mojego małego top 5 tego roku, a jeśli czytacie moje wpisy, to pewnie wiecie, że jestem dość wybredny.

Scenografia niespotykana w tym gatunku, przyzwoita fabuła, dobre straszaki, świetny i dobrze stopniowany klimat, oprócz kilku kliszy nie mam praktycznie do czego się #!$%@?ć.
crimsontides - #horror #filmnawieczor #film // Tag autorski: #crystalhills

Dziś za...

źródło: comment_QE0IKdA2wt4Qf2Rmw36jimy2G8Q6MYzq.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz