Wpis z mikrobloga

@Wolnosciomierz: Morawiecki był lansowany na nie wiadomo jakiego boga ekonomii, w końcu przeszedł z prywatnego banku. Tymczasem okazuje się dosyć wydmuszkowym ministrem, który czasem rzuci jakimś groteskowym tekstem i wizją o elektromobilności.
  • Odpowiedz
Nie warto podnosić kwoty wolnej do 8 tys. zł, aby zostawiać więcej tym, którzy zarabiają 200, 300, 400 tys. rocznie

@Wolnosciomierz: Według Morawieckiego zarabiający 70 tys jest równoważny z tym który zarabia 400 tys. Super #ekonomia bulwo.
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: pracuję w IT wielkiego banku inwestycyjnego i nasz CIO ma z 60 lat, nie ma pojęcia o niczym związanym z techniką i mija 5 minut zanim sklei zdanie od początku do końca. CSO to babka która jakimś cudem jest jeszcze starsza, zajmuje się oglądaniem gazetki z lidla i jedzeniem kanapek. Jestem w stanie spokojnie uwierzyć że niekompetentna osoba jest prezesem bo po prostu widzę to na codzień.

Top management banków
  • Odpowiedz
@Wolnosciomierz: Mirki wytłumaczcie mi o co chodzi z tą kwotą wolną od podatku? Do tej pory myślałem , że to tyczy sie tych co zarabiają te 3090zł rocznie i wtedy nie muszą płącić podatku od tego dochodu zarabiając to kwotę rocznie. W moim przypadku gdy ktoś zarabia średnią krajowa, podniesienie kwoty wolnej od podatku ma jakies znaczenie?
  • Odpowiedz
@sarcev: Ma znaczenie, bo im wyższa kwota wolna, tym mniejsza część dochodów zostanie opodatkowana.

Masz 10 000 rocznie.
Jak kwota wolna to 6000, to podatek wyniesie % z 4000.
Jak kwota wolna to 7000, to podatek wyniesie % z 3000, czyli mniej.
  • Odpowiedz
@Xianist ale jakie 70 tys. Zł? Przecież kwota wolna od podatku jest podawana rocznie a nie miesięcznie. chyba niektórzy myślą że tak jak obecnie mamy kwotę wolną od podatku to że można zarobić w ciągu roku 3091x12 =~37 tys bez PIT. Otóż nie. Obecnie nawet pobierając rentę 500 zł miesięcznie, odciągnąć jest podatek dochodowy z kwoty powyżej 250zl.
  • Odpowiedz
@Wolnosciomierz: Standardowe szczucie biedaków na "bogatych kułaków".w końcu biedny woli mieć źle, byleby sąsiadowi było gorzej. To jest #!$%@? tak obrzydliwe manipulowanie ludzmi, że aż nie chce mi się wierzyć w to co czytam
  • Odpowiedz