Wpis z mikrobloga

Mircy nigdy nie gralem w Civilization.. pytanie takie od której części zacząć ?

VI kosztuje duzo i jak sie nie spodoba to szkoda kasy
V w wersji kompletnej nie jest droga

Pytam raczej o piątkę czy warto bo gdzieś mi się kojarzy, że do najbardziej udanych zaliczyć jej nie można. Podobno szóstka dużo lepsza ? ale czy na pierwszy raz warto... czy piątka w zupełności wystarczy i się nie zniechęcę bo nieudana ?

Pytanie kieruję głównie do entuzjastów serii i osób które miały styczność z obiema częściami.

#civilization6 #civilization5 #civilization #gry #grypc
  • 13
@EN_Norbert: VI to może będzie lepsza od V za 10 patchów i 5 dlc. Na dzień dzisiejszy jest totalnie niedopracowana. Na start kup V ze wszystkimi dlc, nie jest może idealna, ale skoro na 2 miesiące po premierze VI więcej ludzi gra w V to chyba o czymś to świadczy. Ewentualnie zagraj w IV, którą mnóstwo ludzi chwali, ale tu już się nie wypowiem, bo nie grałem.
@EN_Norbert zarówno IV i V są super, ale polecam jednak zacząć od IV. Oczywiście obowiązkowo w obu przypadkach wersje z dlc. VI też świetna, ale po dlc dopiero będzie kompletna.
@EN_Norbert:

Pytam raczej o piątkę czy warto bo gdzieś mi się kojarzy, że do najbardziej udanych zaliczyć jej nie można


To bardzo źle ci się kojarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piątka to obecnie najbardziej dopracowana część i szóstka na razie nie oferuje lepszej zabawy. Każda część wygląda tak samo: wydają produkt demo, a potem sprzedają DLC i dopiero z tymi wszystkimi dodatkami gra staje się lepsza od