Wpis z mikrobloga

Dla fanów starych przygodówek niezła okazja na Humble Bundle, za jednego dolca kolekcja Space Quet, Phantasmagoria 1 i 2, wszystkie części Police Quest i Shiftlings (którego nie kojarzę).

Za dopłatą $9 dotajemy: Arcanum, TimeShift, Quest For Glory 1-5 i wszystkie części Gabriela Knight, czyli 1-3.
Ta ostatnia to jedna z moich ulubionych przygodówek, jeśli ktoś nie ma to polecam :-)

#gry #humblebundle #przygodowki #retrogaming
  • 5
@moooka Trochę odrzuca mnie fakt, że to Steam, bez wersji DRM Free na Humble, jeśli dobrze zerknąłem. Gram na Linuxie i instalacja przez Steama mnie wkurza ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ponadto to stare tytuły i Steam generalnie ma trochę w dupie, czy to potem sensownie działa. Chyba, że wziąć z nadzieją na GOG Connect...
@kurp: Niestety, chyba tylko na steam, a do tego widzę tam znaczek windowsa :| Ogólnie też preferuję GOG, niedawno była promocja gier Sierry, ale niestety o ile dobrze pamiętam jednak wychodziło drożej i na pewno nie było trzech części GK.
@moooka Były, były. Tylko drożej. Mam od nich remasterowanego Gabriela, którego dostałem w gratisie od GOG, ale zastanawiałem się nad klasyczną wersją.
@kurp: Tak w ogóle to były, ale chyba nie w tej samej promocji, o której mówię. Moim zdaniem klasyczną warto mieć, ja poluję tylko na GK3, bo jakoś wcześniej mnie nie interesowała i nie kupiłem, a teraz od jakiegoś czasu napaliłem się zagrać :-) A wiesz, że do klasycznej GK1 zrobiono amatorskie tłumaczenie? Zagrałbyś po polsku :-)
Chociaż do tłumaczenia tego remastera też się zabierali, ale nie śledzę sprawy. Jakbyś chciał
@moooka To zależy, jak im wyszło. Jak, zacząłem grać w spolszczoną Banner Saga, to w podskokach przełączałem na angielski, bo ze złego tłumaczenia rozumiałem mniej niż z oryginału... ( ͡° ʖ̯ ͡°)