Wpis z mikrobloga

Cześć mam pytanko o #voip #asterisk #nokia #sip. Potrzebuje kilka szt telefonów bezprzewodowych z wifi i sip (nie chcę sip->dect). Ceny typowego sprzętu (np #cisco) odstraszają, nie ma w czym wybierać. Zastanawiam się nad zwykłymi komórkami z aplikacjami wspierającymi sip. Wiem że można tanio kupić używkę z androidem i zainstalować wszystko co się chce ale akurat te telefony powinny być "wytrzymałe", do obsługi brudnym paluchem po wyciągnięciu z brudnej kieszeni. Nie chce dotykowych. Z tego co wyczytałem niektóre nokie mają ukryte menu do obsługi sip. Pytanie czy ktoś próbował? Jak z baterią?
  • 6
@beee: Ano właśnie - nie potrzebuję dostawcy usług bo mam własnego asteriska. Poszukuje właśnie niedotykowych telefonów :) Albo chociaż takich z androidem/ios/wp które mają FIZYCZNY guzik do odbierania połączeń (w G1 był). Musze obczaić kwestie sip w starych bb
@RichardRamirez: dowolny smartfon z Androidem + jakiś komunikator SIP np. Zoiper, Grandstream Wave itp. Albo np. wszystkie Nokie z Symbianem miały wbudowanego SIPa, ja używałem Nokii E51 po wifi z Asteriskiem na publicu, działało idealnie.
@RichardRamirez: w G1 był ale używanie tego telefonu nie było takie łatwe.... Jeśli idziesz w tą stronę, to porozglądaj się raczej za telefonami w stylu budowlanym/warsztatowym - są takie 'nizniszczalne' wypuszczane przez jakichś mniejszych dystrybutorów.
Można tanio kupić sprzęt Cisco który jest EOL - teleofny 8961 na przykład.
@Pienio69: @dave8: w tym wszystkim chodzi o możliwość dodzwonienia się na terenie firmy (wszystko w zasięgu wifi firmy) - tzn pan Henio (bez obrazy) jak dzwoni telefon ma odebrać go pogadać, chwilę pogadać, pie***** słuchawkę kąt i zająć się robotą. W tej chwili króluje dect ale chcę mam potrzebę puścić wszystko przez *. Doczytałem że niektóre nokie mają "hidden menu na rynki wschodzące" dlatego właśnie pytam. Android bez fizycznych klawiszy