Wpis z mikrobloga

E linuksiarze, jak juz tu jesteście to dajcie komendę na przypisane na stałe praw do katalogu i jego zawartości. Za każdym razem, jak coś przez FTP puszczę to plik ok nadpisuje się, ale chmod ustawia się na 600 i muszę to zmieniać. #!$%@? mnie to ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ZasilaczKomputerowy: Czyli istnieją programy, których aktualizacje musisz za każdym razem przeprowadzać ręcznie. Mnie to na przykład denerwuje i uważam, że niedopuszczalnym jest brak nawet opcjonalnego menadżera pakietów. Inna sprawa, że jakby M$ go wprowadził to 3/4 użytkowników popsułoby sobie systemy bo nie wiedzieliby jak go obsługiwać.
@kj5: Ludziom którym zależy na aktualizacji całego systemu (na przeciętnym Linuxie ~1500 programów) jedną komendą. Ponadto masz pewność, że to co pobierasz nie jest zawirusowane. Dalej nie muszę wymieniać.
@ZasilaczKomputerowy: Myślę, że na Debian Stable aktualizacje nic nie psują ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zauważ, że ręczna aktualizacja jeden paczki jest prosta ale czas rośnie liniowo względem ilości programów które aktualizujesz - z menadżerem pakietów jest po prostu wygodniej i szybciej.