Wpis z mikrobloga

@OpenSource: Te wszystkie linuxy to są dobre dla studentów, którzy mają czas się w tym grzebać. Ewentualnie dla ludzi, którzy lubią silną customizację interfejsu. I tu mówię o komputerach klasy PC, a nie o serwerach. Siedziałem kiedyś na linuxie, to chciałem sobie zmienić powłokę graficzną z unity 3d wrócić do gnome classic. Teoretycznie powinno chodzić odrazu. Skończyło się tak, że siedziałem 2 dni grzebiąc w plikach conf, żeby mi się
  • Odpowiedz
@kj5: 400 z nich to samo środowisko graficzne, duża część to zależności do większych programów. Prawda jest taka, że ponad połowy paczek nie uruchomisz bo to nie się programy według windowsowego toku myślenia a bardziej dodatkowe biblioteki.

@ZasilaczKomputerowy: Twój wybór, ale serwer x-ów działa out of the box niezależnie od karty graficznej a co do przegrzewającej karty się nie wypowiem bo nie używam AMD/ATI.

Może się coś od
  • Odpowiedz
@OpenSource nie wiem po co ci tego tyle ale spoko, może Windows nie jest dla ciebie. 90% moich programów aktualizuje się sama a pozostałe 10% wyświetla powiadomienie "nowa wersja dostępna kliknij tutaj" Mi to wystarcza
  • Odpowiedz
@kj5: Aż tak #!$%@? nie jestem aby na kompie do gier mieć Linuxa. Windows do gier, linux do pracy.

90% moich programów aktualizuje się sama a pozostałe 10% wyświetla powiadomienie "nowa wersja dostępna kliknij tutaj" Mi to wystarcza


Spoko, szanuję. Ale popatrz teraz o ile byłoby to prostsze gdybyś mógł wszystko aktualizować jednym przyciskiem...
  • Odpowiedz
to chciałem sobie zmienić powłokę graficzną z unity 3d wrócić do gnome classic. Teoretycznie powinno chodzić odrazu. Skończyło się tak, że siedziałem 2 dni grzebiąc w plikach conf, żeby mi się w ogóle serwer x-ów odpalał.


@ZasilaczKomputerowy: Ale jak to zrobiłeś, przecież trzeba było się wylogować, nacisnąć ikonę, wybrać z listy inną opcję i zalogować ...?
  • Odpowiedz
@OpenSource: ale wiesz, że zanim ty napiszesz sudo apt-get install jakiśprogramzdupy po czym wyskoczy ci, że nie ma takiego pakietu ja już dawno będę miał zainstalowaną najnowszą wersję. Node.js przykładem, nie ma najnowszej wersji w repach. Musisz ściągać nvm, którego nie ma w repach.
  • Odpowiedz
@Crosshairs: No tak, dla zwykłej osoby która używa komputera tylko do facebooka/gier to obojętne jaki ma system byleby od razu działał. Ale jak ktoś wymaga trochę więcej od systemu (np. jakieś bardziej zaawansowane programowanie) to raczej nie używa Windowsa.
  • Odpowiedz
@OpenSource: 2017 rok notatnik windowsowy domyślnie nie korzysta z utf8

@ZasilaczKomputerowy: przekrzykiwanie sie w komentarzach: windows #!$%@?, lunux najlepszy jest słabe ale akurat muszę się z tobą nie zgodzić jeśli chodzi o menedżery. Najlepiej to widać przy reisntalaji systemu kiedy w windzie musisz zainstalować kilkanaście dużych programów i często gdy jest uruchomiona instalka nie możesz uruchomić innej instalki i w linuksie gdzie jednym poleceniem instalujesz wszystko co potrzebujesz
  • Odpowiedz
Dla zwykłego anona nie jest lepszy, i ty dobrze o tym wiesz. Też byłem tak zapatrzony w linuxa, ale się z tego wyleczyłem.


@Crosshairs: Linux jest takim sobie systemem. Niektóre elementy są dobre, inne nie.

Daje jednak nieporównywalnie więcej wolności. Windows w najnowszych odsłonach jest nieużywalny. Pluje ci w twarz.

Gdybym nie miał umiejętności, pewnie kupiłbym sobie maca i trochę go poblokował little snitchem. To jakiś jeszcze rozsądny kompromis.
  • Odpowiedz