Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z zarabianiem na yt? Słyszałem że więcej zarabia się na zachodzie niż w Polsce. Czy to prawda? I czy nagrywając filmy zbierające tylko zagraniczną widownię(kilka takich mam) zarabia się stawki polskie czy zachodnie? Ogólnie jak to wszystko działa na yt? Najlepiej by było gdyby wypowiedział się ktoś siedzący w tym na poważnie.

#polskiyoutube #youtube
  • 31
@Lysy_i_slepy: stawki zależą od widzów. Jak masz widzów z USA to zarabiasz 10x więcej niż na widzach z Polski. W filmie 10+ minutowym możesz wrzucić więcej niż 1 reklamę, zwykle ludzie wrzucają z 3 reklamy, ale są i takie cioty co wrzucą nawet 8 reklam na 10 minutowy filmik, a potem się dziwią czemu w Polsce jest adblock. Jak masz jakieś dokładne pytania to pytaj. Ale nie na PW tylko tutaj.
@MokrySuchar: Czy to prawda że tematyka filmów wpływa na zarobki? Czy stawka którą podał mi koleżka ze Stanów siedzący w yt-"1000 wyświetleń=1$" ma jakieś oparcie w rzeczywistości? I jak teraz wykorzystać algorytmy yt żeby mi promowali filmik(bo coś się podobno pozmieniało)

@Gimbazjon303: Nie, nie chcę żebyście słyszeli moje cebulackie "heloł" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lysy_i_slepy: algorytmy youtube teraz są prawie niezrozumiałe, na pewno trzeba wypuszczać regularnie filmy tylko w sumie nie wiadomo jak często, najlepiej to pewnie 1/2 na tydzień, mniejszych youtuberów teraz chyba bardziej promują te algorytmy. Takie przeliczenia są gówno warte szczerze powiedziawsze. Bo w każdym kraju jest inaczej, zależy też ile masz reklam w filmie, no ten przelicznik jest podany bez żadnych szczegółów, więc jest gównowarty. Możesz sobie obczaić na tym filmie
@MokrySuchar: Ok, dzięki za wszystkie informacje, są bardzo przydatne. A tematyka jakoś wpływa na pieniądze? Bo słyszałem że laski od kosmetyków zarabiają najwięcej. A tak w ogóle to od ilu dolarów mogę wypłacić hajs z jutuba i czy potrzebne jest do tego partnerstwo?

@Artrix: U mnie na virale raczej nie ma szans, po prostu chcę 10 złotych na czipsy za robienie czegoś z nudów.
@Lysy_i_slepy: znaczy no adsense musisz mieć włączony. 300zł to próg wypłacalności. Słyszałem że tematyka jakoś wpływa i że najwięcej zarabiają reklamy o finansach. No bo reklamy od google wyświetlają takie dla ciebie, nie wiem dokładnie które sekcje zarabiają najwięcej, ale myślę, że wielkich różnic nie ma.
@Lysy_i_slepy:
Jeśli masz kanał który zajmuje się tematyką kosmetyków, i umieścisz w swoim filmie reklamę kosmetyków, to jest większa szansa, że jakiś widz na nią kliknie, niż gdybyś zajmował się tematyką np. gier. O to chodzi.
@Lysy_i_slepy: to kwestia szeroka. Niektóre sieci partnerskie mogą ci pomóc w załatwieniu deali, chronią przed rozszczeniami o prawa autorskie, dają ci jakieś spore biblioteki muzyczne. Ale zabierają jakiś % z twoich zarobków na Adsense. A niektóre nie robią nic, to już byś musiał zobaczyć na socialblade.com jakie sieci partnerskie mają youtuberzy, na strony tych partnerów, może nawet forum letsplej.pl by ci pomogło xD