Wpis z mikrobloga

Mirki.
Jest bardzo skomplikowana sytuacja polityczna Polski. Z racji tego, że pobyt na wykopie zaburzył mi obiektywny pogląd na świat, chciałbym waszej porady. Za kim być? Za Pisem czy moze PO/Nowoczesną? 9 lat temu głosowałem na PO dając się nabrać na piękne hasła wyborcze, na ostatnich wyborach prezydenckich głosowałem przeciw Bronkowi. W obu przypadkach uważam, że źle postąpiłem. Mam więc prośbę do was, abyście mi podali jeden przykład ustawy (kogokolwiek - Pis albo PO), która dała odczucie zwykłym obywatelom, że została stworzona właśnie dla nich. Ustawa dla obywateli lub dla małych i średnich przedsiębiorców. Cokolwiek. Tylko z góry uprzedzam, że nie żadne 500+ bo każdy rozsądny człowiek wie, że to zła ustawa. Czekam na przekonanie mnie, że któraś z tych partii faktycznie coś robi dla nas.

#polityka #pis #platwormaobywatelska #dyskusja #gorzkiezale #pytaniedoeksperta
  • 38
Tylko z góry uprzedzam, że nie żadne 500+ bo każdy rozsądny człowiek wie, że to zła ustawa.


@soldado: Każdy rozsądny człowiek wie że to najlepsza ustawa jaką można uchwalić w demokracji.
No chyba że obniżenie podatków rodzinom z dziećmi w sytuacji katastrofy demograficznej, to coś złego xD
@soldado: Nowoczesna opowiada sie za odpowiedzialnym budzetem (a wiec ma wpisane w program np podniesienie wieku emerytalnego) plus liberalny swiatopoglad (czyli duza swoboda, o ile nie przeszkadzasz innym).
Czekam na przekonanie mnie, że któraś z tych partii faktycznie coś robi dla nas.


@soldado żadna? Nic? Wszystko zależy jakie sam masz poglądy i czego oczekujesz. Zresztą nie ograniczaj się do 3 "klanów".
@Haqim: Przecież to PObis, więc sobie daruj tę bandę niepełnosprytnych, palikociarnia to przy nich naprawdę była elitą.

Za kim być? Za Pisem czy moze PO/Nowoczesną? 9 lat temu głosowałem na PO dając się nabrać na piękne hasła wyborcze, na ostatnich wyborach prezydenckich głosowałem przeciw Bronkowi. W obu przypadkach uważam, że źle postąpiłem. Mam więc prośbę do was, abyście mi podali jeden przykład ustawy (kogokolwiek - Pis albo PO),


@soldado: Najlepiej