Wpis z mikrobloga

Dzisiejsze TL;DR z z #sejm do godz 10:30
Witam. Zapraszam was serdecznie na pierwsze dzisiejsze wydanie TL;DR.
Poprzednie odcinki pod tagiem #tldr
18 grudnia 21:20 do 19 grudnia godz 10:30

Wieczór 18 grudnia.
Zbigniew Stonoga na fali ostatnich wydarzeń namawiał do zorganizowania nowego ruchu społecznego, celem zwołania wcześniejszych wyborów.
Według portalu wMeritum.pl w sieci pojawiłą się instrukcja jak doprowadzić do ''Majdanu w Warszawie'', szczegóły w linku.

Noc z 18 na 19 grudnia
Noc była spokojna, obyło się bez incydentów.
Nie doszło do wyjścia protestujących posłów PO/Nowoczesnej z Sali Plenarnej, pomimo wcześniejszego wręczenia im przez Straż Marszałkowską pisma z wyciągiem regulaminu Sejmu.
''Nikt nas w tej chwili z Sejmu nie wyrzuca'' - powiedział PAP poseł PO, Rafał Trzaskowski
Przez całą noc nadal trwał protest opozycji i środowiska Obywatele RP pod Sejmem, teren zabezpieczała policja.
O 1 w nocy pod Sejmem było około 50 osób, poinformował na antenie TVN24, Radomir Szumeła z KOD

19 grudnia od 8:00 do 10:30
Według TVP Info i stanu na godz. 9:30 nie ustają problemy z odbiorem MUX-3 nadawanym przez Emitela,
W nocy ponownie zrestartowano wszystkie urządzenia nadawcze celem usunięcia usterek.
Dziennikarze i media nadal nie mają wstępu do budynku Sejmu jak podają wszystkie stacje informacyjne.
Według stanu na godz. 10:20 pod Sejmem nadal znajduje się kilkunastu protestujących i protest nieprzerwanie trwa.

W dniu dzisiejszym KOD zaplanował protesty pod biurami PiS w całej Polsce.
Dzisiaj o 12 odbędzie się ponowne spotkanie Marszałka Senatu z redakcjami ws. organizacji pracy mediów w parlamencie.
Oprócz poprzednio zaproszonych 24 redakcji, zaproszono też przedstawiciela Press Klubu Polska.
Prezydent Duda spotka się dzisiaj o 13 z Jarosławem Kaczyńskim i marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

Dzisiaj o godz. 17 pod Pałacem Prezydenckim zaplanowano kolejną pikietę - tym razem przeciwko podpisaniu przez Prezydenta Dudę nowej ustawy o edukacji.
O pikiecie poinformował Sławomir Broniarz na swoim Twitterze.
Protest jest planowany także w Gdańsku, też o godz. 17.

Najnowsze opinie:
Ryszard Petru, .Nowoczesna: Blokowanie mównicy jest jedyną formą dezaprobaty. Nie możemy, jak stado baranów, dać się prowadzić na r--ź
Sławomir Nitras, PO: Wszystko jest w rękach, głowie, teczce Jarosława Kaczyńskiego. To on ma klucze do naszego parlamentu, wolności.
Marek Suski, PiS: Nowy budynek będzie wygodniejszy dla dziennikarzy.
Mariusz Błaszczak, PiS: Opozycja podkręca nastroje, w mojej ocenie chodzi jej o przejęcie władzy, to nocna zmiana 2.
Andrzej Halicki, PO: Sejm jest domem 38 milionów Polaków, a nie marszałka Kuchcińskiego
Michał Dworczyk, PiS: Te wydarzenia wpisują się w scenariusz, który jest pisany w Moskwie
Stanisław Tyszka, Kukiz '15: Miałem wrażenie że wszystkie decyzje w piątek w Sejmie podejmował Kaczyński.
Barbara Nowacka, lewica: Andrzej Duda został strażnikiem długopisu
Piotr Duda, NSZZ Solidarność: Dziś żyjemy w państwie wolnym i demokratycznym a to co dziś obserwujemy to bunt przeciw demokratycznemu rządowi.
Zbigniew Stonoga: Po ptasiej grypie, wściekłych krowach i APŚ trafiła się Polsce wściekła cw*lica kaczoryca karakanica jadowita !

Uzupełnienie do dni wcześniejszych:
W ostatnich dniach demonstracje pod hasłem ''Wolne Media'' odbyły się także w innych miastach m.in. Łodzi, Olsztynie i
Wrocławiu.

Następne wydanie TL;DR raczej po południu, po spotkaniu Kaczyńskiego i Kuchcińskiego z Dudą i mediów z marsz. Senatu.
#sejm #tldr #afera #4konserwy #neuropa #bekazpisu #polityka

PS: Nie chcesz być wołany - nie plusuj.

(wMeritum.pl) Majdan w Warszawie - w sieci pojawiła się instrukcja jak do tego doprowadzić
http://wmeritum.pl/majdan-warszawie-sieci-pojawila-sie-instrukcja-tego-doprowadzic-screen/164616

Wideo Z. Stonogi.
https://www.facebook.com/zbigniewstonoga.ilovezuckerberg/videos/708552559303559/
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MarianoaItaliano: najbardziej szkoda mi tych policjantów co tam muszą stać tam na mrozie. Ci sobie cyrk uprawiają, a te chłopy z dala od domu. Powinni żonom pomagać w przygotowaniu świąt, a tu d--a, kaczyści vs kodziarze sobie wymyślili igrzyska, a tylko normalni ludzie na tym tracą.
  • Odpowiedz
  • 1
@Vender dokładnie właśnie dla tego. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Po zatym nie tylko media zrobiły by jazde. KOD zamiast o wolnych mediach i nielegalnym posiedzeniu, krzyczałby, że opozycje wyrzucają. Albo coś w ten deseń, narracja odpowiednio by się zmieniła, a ostatecznie nic by to nie dało.
  • Odpowiedz
@niobe_: w ogole, ta sprawa na pewno skonczy sie na rzecz pisu. Jedyna szansa zeby to zmienic to jakis straszny odjazd Gowina, co sie nie stanie. Co nie zmienia faktu, ze PiS strasznie nieumiejetnie gra w tej szpoce, ale jak znam zycie nie odczuje tego nawet w spadku poparcia
  • Odpowiedz
@niobe_: ja jestem za tym aby zarówno ten rząd, jak i cały ten kod wywieźć na jakąś wyspę na pacyfiku i niech się tam zagryzają. Te 50-60 proc ludzi którzy nie głosuje w wyborach to ludzie którzy chcą mieć spokój, żyć dostatnie, prowadzić biznesy i cieszyć się z życia. Jeśli już coś to tacy ludzie powinni zrobić oddolny ruch który by tych jadowitych ludzi wywalił wreszcie z polityki. Powinni normalni
  • Odpowiedz
  • 6
@Vender ja uwazam, ze nawet jakby wygrała opozycja, to nic, a nic by się nie zmieniło. Imo nikt tu nie gra o dobro zwykłego Janusza, a o swoje wpływy. Dlatego uważam, że takie PO oraz wszysycy szemrani politycy ze stary powiązaniami, nie mają za grosz honoru nagle broniąc naszych spraw, demokracji, wolności, co tam się jeszcze krzyczy teraz. Ale to szersza analiza, pisałam o tym w jakiś wpisach wcześniej.
  • Odpowiedz
@niobe_: no w pełni się z tym zgadzam. jedni i drudzy tylko krzyczą. Opozycję odcieli od pieniędzy i udają walkę o demokrację. a kto tam jest? NowoczesnaPO której odcieli dotację, a kredyty na kampanię trzeba spłacić, PSLowskich typków wycięli z wszystkich urzędów i agencji, PO to nawet honoru nie ma bo dalej mają ludzi za debili i myślą że nie pamiętają co się działo za ich czasów. mam ochotę zaprosić
  • Odpowiedz
najlepsze zawsze są komentarze:
" Te wydarzenia wpisują się w scenariusz, który jest pisany w Moskwie "
albo
" Te wydarzenia wpisują się w scenariusz, który jest pisany na zachodzie"
nie mogą się zdecydować kto pisze scenariusz :D
  • Odpowiedz