Wpis z mikrobloga

@KRSS: skończy się na kłótniach o pierwsze miejsce, bez sensu.
Jeśli już, to lepiej stworzyć wpis, w którym ludzie polecaliby sobie jakieś niedoceniane / mniej popularne serie które uważają za dobre i w kilku zdaniach wymieniali zalety i wady danego tytułu. To przynajmniej w założeniu byłoby użyteczne.
@Takumi: tak, ale jak widzisz coś co na MALu ma ocenę 5/10 a ktoś mówi że dobre i podobało mu się to i tamto, to masz szansę trafić na coś spoko, a jak okaże się #!$%@? to przynajmniej wiesz kogo #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xoracy: Myślę, że dobrym pomysłem jest podzielenie głosujących na zaprawionych w boju anime oglądaczy lub takich niedzielnych tylko od Naruto, DB lub Bleacha.
Na podstawie choćby ilości obejrzanych tytułów.
@FireDash: Powód jest prosty. Jeżeli widziałeś większą bazę filmów i seriali, potrafisz wyłapać więcej szczegółów.
Serial który oceniłeś na 10/10 kilka lat temu kiedy właściwie widziałeś tylko ten jeden, teraz oceniłbyś na 6/10.

Więc nie ma sensu niszczyć rankingu ocenami osób, które nie mają tak naprawdę dobrego punktu odniesienia.
Takich osób, które widziały jedno anime jest 1000 razy więcej niż takich, które widziały ich 10.
Nie wiem jak zdefiniować taki punkt,
@KRSS: Zrób ranking wyłącznie serii z kończącego się właśnie sezonu. Plusy: Zmieszczą się w jednej ankiecie po jakiejś wstępnej selekcji. Nawet przy małej liczbie głosujących powinny się pokazać sensowne wyniki. "Osoby, które widziały jedno" pewnie nie śledzą tego, co wychodzi, więc są wyeliminowane.