Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia
Czuje się jak kaleka... Waga 72, wzrost 173, na plasko 72,5, w martwym ponad 110, żołnierskie spokojnie 40, wszystko fajnie progresuje, tylko nie przysiad...
Jak ograniczony zatrzymałem się na 40-50 kg w trakcie regularnego treningu, śmiech na sali. Chciałem dziś zrobić z trochę wiekszym ciężarem to odrazu ból w okolicach zginacza pachwinowo udowego, i to uczucie jakby coś wyskakiwało/przeskakiwało. Siło dałbym radę.
Byłem u lekarza jakiś czas temu bo myślałem, że to przepuklina, USG nic nie pokazało. Pytam lekarza co dalej? "Nic, tak Pan ma, taka Pana uroda, proszę nie ćwiczyć i nie przeciązać" A czuje to nawet jak teraz siedzę... To co mam K@!$a nie chodzić?

I tak już od ponad 3 miesięcy
Jak żyć....
Ktoś coś?
  • 13
  • Odpowiedz
@qwedsa: http://www.wykop.pl/wpis/15032457/ktos-zna-jakiego-fizjoterapeute-sportowego-w-lubli/

3 fizjo nic nie poradziło (3 różne rady: rozciągać, odpocząć, wzmocnić) i dale to samo, granica KG i ból się zaczyna tak samo. Przerwy nie przerwy ból wracał znowu.
Teraz próbuje metodę ucisku(tzn biorę coś twardego i naciskam w tej okolicy, jak znajdę coś co bardziej boli to dociskam mocniej i trzymam aż nie przestanie)

Trochę pomogło zmieniana przysiadu na Low bar, ale cały czas było czuć że
  • Odpowiedz
@qwedsa: Iść do innego lekarza, wątpię żeby ktoś tutaj mógł ci lepiej pomóc. Jeśli inny nie pomoże to idź prywatnie do kogoś kto się w tym specjalizuje, może to brzmi śmieszne ale rzeczywiście dopiero na prywatnej wizycie u lekarza poczułem jak bardzo zależało mu żebym wyszedł zadowolony, bez pośpiechu, mnóstwo pytań. Publicznie czasem czułem się strasznie poganiany ze wszystkim za co nie jestem zły bo rozumiem jak mało czasu mają
  • Odpowiedz
@Karoleer: żebyś wiedział....
@S_M_I_T_H: Fronty mi pomagają trochę, choć ostatnio nawet przy frontach czułem.
@berti: USG na leżąco, badał także na stojąco. Powiedział "Niby ma Pan tutaj otwarty kanał, ale on się nie poszerza w żaden sposób i jest bardzo wąski, taka Pana budowa"
@Kajakiem_przez_Tybet: Fizjo poradził mi jedynie rozciąganie.

Chce człowiek prawilnie trening zrobić, a tu ehhh...
  • Odpowiedz
@qwedsa: Wiesz to tylko luźna propozycja diagnozy, w końcu lekarz powinien o czymś takim wiedzieć i zdiagnozować. Natomiast tak jak pisałem - moją żonę najpierw bolało, a po jakimś czasie pojawiły się trzaski. Te ćwiczenia z linku pomogły znacząco, ale musi je robić cały czas. Jak tylko przestaje to po kilku tygodniach wraca.
  • Odpowiedz
@qwedsa: jak Usg nic nie wskazało to raczej nic groźnego sie tam nie dzieje... Spróbuj unikać przysiadów, zamień na inne ćwiczenia. Przyzwyczajaj mięśnie/ścięgna/stawy do obciążenia i podobnych ruchów podczas innych ćwiczeń. Miałem identyczna przygodę ze stawem łokciowym przy prostowaniu ramion przy francuzie jakimkolwiek... Zmieniłem ćwiczenia, dałem troche czasu na regeneracje i teraz jest Ok...
  • Odpowiedz