Wpis z mikrobloga

@zyyx rzadko chodzę do lekarza bo jestem strasznie niecierpliwy, nie lubię czekać i nie lubię użerać się z dziadkami i babami, ponadto u mnie rejestracja jest od 7, a kolejka od ok. 4.30..... ALE dzięki temu, że jestem zasłużonym honorowym dawcą krwi (od 6L) mogę przyjść sobie o 6.55, kulturalnie (lub mniej) i legalnie #!$%@?ć się na początek kolejki i zarejestrować się na taką godzinę w danym dniu na jaką mi
  • Odpowiedz
@zyyx: To nie jest aż tak szokujące. W mojej przychodni dają takie #!$%@? paragony - raz mi wyblakł, bo trzy tygodnie na wizytę u rodzinnego musiałem czekać i bach, cała karteczka zrobiła się biała ;-). W każdym razie tam jest zarówno numer, jak i godzina. Wchodzi się po numerkach, a godzina jest po to, żeby ludzie wiedzieli o której dany numer POWINIEN wejść. Może wejść wcześniej, może wejść później. Po
  • Odpowiedz
@Strus: taaa prywatna. Bylem umowiony w prywatnej przychodni do okulisty (jest tam wiecej specjalnosci) na 10:30. Specjalnie pojechalem taxi, aby sie nie spoznic. O 13:00 jeszcze mi nie zakroplili oka (badanie dna oka) mimo, ze ich prosilem, a po zakropleniu trzeba czekać tek kilkadziesiat minut.
Wrocilem z niczym, ile mozna czekac. Na moje uwagi dlaczego umawiaja tak, ze trzeba czekac obsluga nic nie powiedziala.
  • Odpowiedz
Najbardziej mnie wkurzają ludzie którzy mają na załóżmy na 10 a przyjdą o 12 i chcą wejść przed ludzi którzy przyszli na 11 i mieli numerek na 11 :D
  • Odpowiedz
@frikuu: faktycznie to nie brzmi logicznie, przy zapisie rejestratorki powinny wytłumaczyć. Inna sprawa jest taka, że ludziom można tłumaczyć pincet tysiency razy, a i tak #!$%@? ogarną.

bo tępe grażyny


@hello_noobs: no i to jest najlepsze w podejściu do zawodu, o którym się nie ma zielonego pojęcia. W sklepie jedna kasa czynna pewnie też dlatego, że panie siedzą na zapleczu i kawkę piją co nie? Nie znam się
  • Odpowiedz
@zyyx:
A jak byś to inaczej chciał zrobić? Odgórnie ograniczyć czas na pacjenta? Szacować odgórnie i robić przerwy?
Nie wszystkie procedury medyczne są czasowo przewidywalne.
  • Odpowiedz
@Enid: od pań z recepcji kilka miesięcy przed wizytą u lekarza dostałem karteczkę z 15 numerkiem i godziną 13.30. Gdyby pani z recepcji powiedziała, że to nie jest godzina w której wejdę do gabinetu lekarza, tylko że od tej godziny przyjmuje lekarz to nie byłoby żadnej spiny :)
  • Odpowiedz
@zyyx mały tip - zostań krwiodawcą. Po chyba 6litrach jesteś zasłużonym i mają obowiązek wypuścić Cię bez kolejki.
Ale trzeba o tym myśleć z planem kilkuletnim.
  • Odpowiedz