Wpis z mikrobloga

Co się może dziać?
Dziś zanim wyszedłem z pracy i już w sumie wtedy nic nie robiłem tylko czekałem na kierowcę, miałem uczucie jakby deja vu, trwało to dosyć długo tj. kilka minut, a może mi się tak wydawało. Nie mogło się skończyć, więc poszedłem w inne miejsce pogadać. Jakoś mi się cięzko zrobiło i czułem się otępiały, senny i jak bym miał przypomnieć sobie co komu mówiłem, ile to trwało to nie jestem w stanie tego określić. Pamięć krótkotrwała bardzo mi szwankowała wtedy. Od tamtej pory mam nudności, ale powoli przechodzą. Kilka razy w życiu miałem taki stan, czasem łączył on się z tym, że nie mogłem skupić wzroku na czymś (jakbym nie widział środka pola widzenia. ciężko mi cokolwiek wtedy przeczytać).

#zdrowie #medycyna #neurologia #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
@Qfarcowy: Dla mnie to nie jest śmieszne.
@dealer66611: Nie, a co to mogłoby oznaczać?
@falszywy-niebieski-pasek: Pierwszy raz o tym słyszę. Zaraz sobie cos poczytam.

Moze miec wplyw na to jakis ucisk na rdzen kregowy? Częściej mi się zdarza to jak przebywam dłużej w zgarbionej pozycji w pracy, np. podnosze jakieś rzeczy ok. 7 kilogramowe czasem kilkaset razy na dzien.
  • Odpowiedz
@kamilry123: udaj sie do neurologa... Takie objawy mogą być symptomami zmęczenia bądź rożnych poważnych chorob. (Zmniejszony przepływ tętnic szyjnych, stwardnienie rozsiane, guzy mózgu) Nie chce straszyć ale dla spokoju pójdź do lekarza. Głowa cie boli? Miałeś juz kiedys podobne objawy?
  • Odpowiedz
@kamilry123: Doskonale znam ten stan. Raz w miesiącu, raz na dwa miesiące, różnie, ale 100% zgodności z Twoim opisem (też bez odczuwanych zapachów). Nie polecam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Epileptyk here. Jeśli to nieczęste akcje to może wynikać ze zwykłego zmęczenia. Ponoć u każdego człowieka da się wywołać atak padaczki (taki, czy inny - nie wszystkie to klasyczne drgawki) zmuszając go odpowiednio długo (osobiczna cecha) do braku
  • Odpowiedz
  • 0
@Scaryfog takie coś mi się zdarza od roku co jakiś czas. Głowa mnie nie boli, ale czasem czułem ucisk/ lekki ból za prawym okiem.
Ogólnie to dużo odpoczywam, więc nie powinienem być zmęczony, ale i tak nie mam sił. Ostatnio znajomi też mi mówią że wyglądam na strasznie zmęczonego.
  • Odpowiedz
@kamilry123: potwierdzam, ze jesli nie masz wystarczajcej ilosci snu to symptomy padaczkowe moga wystepowac czesciej. moim zdaniem powieniens obowiazkowo isc do nurologa i zrobic MRI skan glowy i EEG. EEG zrobic w Twoim przypadku najlepiej kiedy wlasnie jestes zmeczony i niewyspany.

Z drugiej strony trzeba sparwdzic dlaczego nie masz sil?

czy spisz 8 godzin lub wiecej? czy budziesz sie w nocy? czy po przespaniu takiej ilosci godzin czujesz sie zmeczony?

czy
  • Odpowiedz
@zielakowy: W nowym roku pójdę do neurologa. Śpię zawsze co najmniej 6 godzin dziennie, z reguły jest to 8 godzin. Mimo to czuję się ciężko po wstaniu. W nocy sie nie budzę.
Senność po posiłku, raczej nie mam. ALe ogólna senność przez cały dzień i mam wrażenie, że wolno myślę.
  • Odpowiedz