Wpis z mikrobloga

Brawo #krakow
ZIKiT do końca roku wycofuje możliwość zakupienia biletów KMK z wykorzystaniem systemów: mPay, moBilet i SkyCash
A wczoraj ogłosili przetarg na nowy system który ma ruszyć od dnia 1 stycznia 2017 r.
Czyli dwa tygodnie na wyłonienie zwycięzcy, wdrożenie i testy
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tworząc nowy system mogliby sobie wybrać po cichu wykonawcę mimo że będzie przynosił wysokie zyski? Chyba nie bardzo...

@enron: przecież właśnie nie mogą sobie wybrać po cichu wykonawcę bo robią otwarty przetarg


@Andczej: tworząc NOWY system - np. na obsługę płatności za zajęcie pasa drogowego - mogliby wcisnąć kogokolwiek, bo według tego co piszesz nie można opierać się na szacowaniach zysków.

A generalnie to wszędzie gdzie czytałem jest tylko informacja o tym, że poniżej jakiejś tam kwoty jest zwolnienie od obowiązku ogłaszania przetargu. Sam pomysł by był zakaz ogłaszania przetargów poniżej jakiejś kwoty brzmi absurdalnie i dlatego
  • Odpowiedz
tworząc NOWY system - np. na obsługę płatności za zajęcie pasa drogowego - mogliby wcisnąć kogokolwiek, bo według tego co piszesz nie można opierać się na szacowaniach zysków.


@enron: nic nie rozumiesz albo nie chcesz rozumieć

Sam pomysł by był zakaz ogłaszania przetargów poniżej jakiejś kwoty brzmi absurdalnie i dlatego w to nie
  • Odpowiedz
muszą czekać aż dojdzie do danej kwoty i dopiero wtedy mogą sobie zrobić przetarg

@Andczej: Poważnie? Czyli zabroniony jest przetarg, jeśli zyski nie przekroczą tych 30 tysięcy? Chyba się trochę zagalopowałeś.

Oczywiście rozumiem, że po przekroczeniu progu jest to obowiązkowe.

O, @enron tak samo uważa.
  • Odpowiedz
Poważnie? Czyli zabroniony jest przetarg, jeśli zyski nie przekroczą tych 30 tysięcy? Chyba się trochę zagalopowałeś.


@idol89: nigdzie tak nie napisałem że jest zabroniony, źle to ująłem w słowa i tyle, chcieli uniknąć przetargu i czekali do końca, nie chcieli robić przetargu bo to koszta jeśli by nie przekroczyli progu do końca roku to wyszłoby że robią bez sensu przetarg i tracą publiczne pieniądze
  • Odpowiedz
@idol89: Jeśli zrobiliby wcześniej przetarg bez podstaw do tego opierając się na założeniach, pojawiłaby się masa krzykaczy że wujek ciotki syna kierownika pewnie jest programistą i zrobi sobie aplikacje i zarobi.
A do tego straciliby publiczną kase na przetarg.
  • Odpowiedz
@Andczej: > Poważnie? Czyli zabroniony jest przetarg, jeśli zyski nie przekroczą tych 30 tysięcy? Chyba się trochę zagalopowałeś.

@idol89: nigdzie tak nie napisałem że jest zabroniony, źle to ująłem w słowa i tyle, chcieli uniknąć przetargu i czekali do końca


Nie, w ogóle nie napisałeś: "NIE MOGĄ zrobić przetargu bez powodu lub opierając się na założeniach"

@Andczej: czyli krótko mówiąc są idiotami nie potrafiącymi przewidywać. Dlatego
  • Odpowiedz
@idol89: Jeśli zrobiliby wcześniej przetarg bez podstaw do tego opierając się na założeniach, pojawiłaby się masa krzykaczy że wujek ciotki syna kierownika pewnie jest programistą i zrobi sobie aplikacje i zarobi.


chyba w Twoich urojeniach. Wystarczy informacja o tym że będzie przetarg, bo inaczej grozi to sytuacją gdy przetarg będzie ogłoszony pod koniec roku. Ale nie, towarzystwo w ZIKiT było tak zajęte psuciem infrastruktury że zapomnieli przygotować przetarg na czas.
  • Odpowiedz
@enron: 'Nie mogą' chodziło mi o to że nie mogą bo mogą zmarnować publiczne pieniądze przez to.

Dlatego są do nich pretensje, a mniejszym stopniu o to że w ogóle ogłaszają przetarg (choć nie widzę powodu by był jeden operator zamiast wielu - to raczej pogorszy sytuację korzystających z komunikacji miejskiej i parkingów).


@enron: kiedy zrozumiesz, że nie mają wyjścia?
  • Odpowiedz
okrada wszystkich Krakowian swoją rażącą niekompetencją, psuciem ruchu drogowego.

@enron: szkoda że na pytanie o zły przetarg już odpowiedzieć nie potrafisz


Nigdzie nie twierdziłem że ZIKiT ogłasza lewe przetargi, tylko że ludzie jeśli dymią o jakieś przetargi to o takie ustawione - lub fatalnie zorganizowane, jak na przykład ten z Vavelo czy właśnie obecny.
  • Odpowiedz
lub fatalnie zorganizowane, jak na przykład ten z Vavelo czy właśnie obecny.


@enron: wyjaśniłem już powyżej czemu tak wyszło, zikit nie zawinił tutaj

o czym Ty w ogóle
  • Odpowiedz
lub fatalnie zorganizowane, jak na przykład ten z Vavelo czy właśnie obecny.

@enron: wyjaśniłem już powyżej czemu tak wyszło, zikit nie zawinił tutaj


Zawinił bo nikt nie pomyślał że od wyniku przetargu można się odwołać i sądzić.

o czym Ty w
  • Odpowiedz
ja przynajmniej nie kłamałem :)


@enron: wcale

już raz mi tak ZIKiT ukradł kasę w mPay (gdy zablokowali płacenie za postój przy ich
  • Odpowiedz