Wpis z mikrobloga

W sumie to chyba nawet lepiej niż ma PKP:

Ze względu na możliwość pracy urządzenia kontrolerskiego w trybie off-line,

aplikacja kontrolerska powinna przechowywać klucze publiczne w pamięci

urządzenia. Ponadto istnieje możliwość pobrania klucza publicznego na 7 dni od

dnia bieżącego. Ponadto aplikacja powinna pozostawić w pamięci klucze

archiwalne uwzględniając najdłuższy możliwy czas ważności biletu.
Przesuwany ekran jest dodatkowo zabezpieczony animowanym logo

Zamawiającego.

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡º ͜ʖ͡º)

a to to porażka

Aby zabezpieczyć się przed nadużyciami, sesja kasowania musi być

ograniczona czasowo, a po trzech próbach zakończonych przeterminowaniem

sesji, ponowne wejście w funkcje zakupu może się odbyć po określonym

czasie uzgodnionym ze Zleceniodawcą

Przez to nie dało się używać normalnie mobiletu
Podejrzewam, że chcą mieć rozwiązanie takie jak PKP


@poison101: Super, ale czy w ciągu dwóch tygodni wybiorą wykonawcę, zaimplementują i przetestują aby mieszkańcy Krakowa mogli bezproblemowo cieszyć się nowym rozwiązaniem? Wątpię i o to mi chodzi. Nie dało się przetargu rozpisać w połowie roku aby na spokojnie dopracować i przetestować system?
@poison101:
ja ostatnio pytałem się kontrolera w strefie parkowania i pokazał mi to jak to działa, i działa, więc nie wiem o co kaman :D]
tzn pokazuje czy bilet jest aktywny, a nie do której jest godziny ważny i czył był wogóle jak się czas skonczy :)
@ipkis123:
@poison101: dużo ludzi kupowało bilet w momencie kontroli i uchodziło im to płazem, bo bilet mają.

Aby zabezpieczyć się przed nadużyciami, sesja kasowania musi być

ograniczona czasowo, a po trzech próbach zakończonych przeterminowaniem

sesji, ponowne wejście w funkcje zakupu może się odbyć po określonym

czasie uzgodnionym ze Zleceniodawcą


Tak więc, chcą mieć kontrolę nad aplikacją i będą utrudniać kupienie biletu, jak korzystałem z tych apek to zazwyczaj wybierałem bilet
@losiu20: @goferek: @ipkis123: @enron: @poison101: @j3sion: już pokrzyczeli jaki to zikit zły?

Okazuje się, że mobilna sprzedaż stała się ofiarą własnej popularności. Jako że dotyczy ona biletów komunikacji miejskiej, a więc rzeczy publicznego interesu, podlega pod ustawę Prawo Zamówień Publicznych (PZP). Zgodnie z PZP, póki zyski nie przekraczały 30 tys. euro rocznie, ZIKiT nie miał obowiązku organizowania przetargu na obsługę tej formy dystrybucji biletów. Usługa cały
Oni nie mają wyjścia, ale to nie oznacza że mobilet i skycash nie dogada się z nowym operatorem.


@Andczej: no tak, nie mają wyjścia, nie mają też mózgu i postanowili przetarg ogłosić w połowie grudnia. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby ZIKiT ogłosił taki przetarg w maju, zamknął w czerwcu, załatwił ewentualne protesty do końca października. A tak to będziemy mieć paranoję taką jak start miejskiej wypożyczalni rowerów w połowie października...
@enron: uwielbiam takich jak ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby ZIKiT ogłosił taki przetarg w maju, zamknął w czerwcu, załatwił ewentualne protesty do końca października.


@enron: no spoko, tylko że nie mogą sobie założyć że będzie potrzebny taki przetarg, muszą czekać aż dojdzie do danej kwoty i dopiero wtedy mogą sobie zrobić przetarg

A tak to będziemy mieć paranoję taką jak
@Andczej: oczywiście że wina ZIKiTu, nie potrafią przewidzieć że 99% przetargów na dużą miejską kasę nie kończy się w dniu ogłoszenia zwycięzcy.
@enron: To nie jest jeden artykuł lub ustawa, tego jest za dużo.


Nadal wydaje mi się to być grubymi nićmi szyte. Tworząc nowy system mogliby sobie wybrać po cichu wykonawcę mimo że będzie przynosił wysokie zyski? Chyba nie bardzo...

znając życie gdyby podeszli do przetargu wcześniej to byłoby "noo tak znajomy musi zarobić to mimo że nie wiedzą czy trzeba to przetarg robią i kasę marnują"


@Andczej: Jakoś nie widziałem
Tworząc nowy system mogliby sobie wybrać po cichu wykonawcę mimo że będzie przynosił wysokie zyski? Chyba nie bardzo...


@enron: przecież właśnie nie mogą sobie wybrać po cichu wykonawcę bo robią otwarty przetarg

Za to ZIKiT się ostatnio zaczął specjalizować w ogłaszaniu przetargów zbyt późno i za to mu się obrywa.


przykład proszę tylko realny, a nie z dupy jak ten lub z rowerami bo to już wyjaśniłem wcześniej

A ludzie są