Wpis z mikrobloga

Wykop chyba nie do końca zdaje sobie sprawę co się o------o, więc spieszę wyjaśnić.

Na najbliższe parę lat (bo tyle mniej-więcej będzie trwał proces "docierania") PiS r------ł nam szkolnictwo. Wbrew woli nauczycieli, wbrew woli uczniów, wbrew woli rodziców, wbrew woli instytucji naukowych, wbrew faktom, rękami minister, która bez mrugnięcia okiem kłamała na temat konsultacji społecznych (których nie było) i ekspertów, którzy mieli jej pomóc - a których "ekspertami" nazywa się chyba tylko przez grzeczność.

I co? Jak się z tym czujecie?

Jest co prawda szansa na to, że ustawa trafi na właściwe jej miejsce (czytaj - psu w dupę) po tym, gdy z wielką pompą Duda ją odrzuci w trakcie cyrku "o paczcie jakim niezależny i nie podpiszem tak mi dopomusz" - ale jakoś w to powątpiewam.

#neuropa #4konserwy #polityka
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@mnik1 to jest dramat. Co mają zrobić rodzice i dzieci z małych wiejskich szkół gdzie tak jak u nas nauczyciele siedzą sobie dziesięć minut po dzwonku bo kawkę piją? Do tej pory takie dziecko przemęczyło się w podstawówce i do gimnazjum można było wysłać je do lepszej szkoły w mieście. Teraz przesiedzi bezczynnie 8 lat w wiejskiej szkole i pójdzie do szkoły średniej, gdzie poziom niektórych uczniów będzie zdecydowanie wyższy. Bo
  • Odpowiedz
@mnik1: Nie głosowałem na PiS, ale nie byłem załamany, jak wygrali wybory. Myślałem, że może wygrało mniejsze zło. Niestety nie jest lepiej, jest tylko inaczej. Nie chodzi mi nawet o tą reformę edukacji. Szczerze, potrafię znaleźć tyle samo argumentów za i przeciw. Dalej nie jestem załamany, raczej ogarnęła mnie lekka rezygnacja. Mimo tego, że nie powodzi mi się źle, to utwierdziłem się ostatnio w przekonaniu, że w tym kraju przez
  • Odpowiedz
Co mają zrobić rodzice i dzieci z małych wiejskich szkół gdzie tak jak u nas nauczyciele siedzą sobie dziesięć minut po dzwonku bo kawkę piją?


@Myrzyn: interweniować
a) u kuratora
b) w gminie
c) dyrektora - ale tu rozumiem, że rodzice
  • Odpowiedz
@KillBill: brawo, teraz jeszcze udowodnij, że OP na nich głosował (albo tego, że ZLew to eksperci...). Poza tym to nie jedyna opozycyjna partia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 5
Niech ktoś wymieni trzy plusy gimnazjów ja skończyłem je 5lat temu i żadnych nie dostrzegam moi znajomi tez , kazdy zawsze by wolal zostać w szkole , program edukacji jest ten sam co w gimnazjum więc w czym problem tym bardziej że każda rzecz można poprawić żeby było jeszcze lepiej gimnazjum nie jest cudowna placówka tworząca super uczni
  • Odpowiedz
@mnik1: Mnie to bawi, że nazywa się likwidacje szkół gimnazjalnych reformą edukacji. Przecież najistotniejszym czynnikiem wpływającym na poziom nauczania jest ilość spędzonych lat w jednej szkole. Ważniejszym od sposobu prowadzenia lekcji jest to, gdzie się będą te lekcje odbywać. Ważniejszym od sposobu traktowania uczniów jest to, czy w jednym budynku będą się spotykać osoby w różnym wieku. Ważniejszym od treści jakie są przekazywane na lekcjach jest ilość pierdoł, które dzieją się w trakcie przerw.
Czy naprawdę sądzicie, że różnica w wynikach testu PISA jest spowodowana tylko tym, że powstały gimnazja? Czy nie wydaje się wam naiwna teza, że rozdzielenie z 8 letniej podstawówki na 6 letnią podstawówkę i 3 letnie gimnazja bez znaczącej zmiany sposobu nauczania czy treści, którą się przekazuję, spowodowały gwałtowny skok jakości nauczania?
Wy nie zarzucacie im kosztów reformy tylko przyczepiacie się do miejsca w którym zajęcia będą się odbywać.
Czy naprawdę jest tak duża różnica w tym, że dziecko po wyjściu z klasy, będzie spędzało czas przerwy w innym budynku w zbliżonym otoczeniu?
Wytłumaczcie mi czym różni się lekcja w podstawówce i lekcja w gimnazjum nie licząc tego, że w trakcie przerwy będę miał inne otoczenie. Sposób nauczania w gimnazjach i podstawówkach nie jest znacząco różny, a nawet jeśli to lekcje mogą być prowadzone na oba sposoby w jednym
  • Odpowiedz
@mnik1: Gdzie są te osoby, które przed wyborami tak się upierały że nic nie jest gorsze niż PO, i że oni specjalnie będą głosować na PiS. Uwalenie inwestycji, debilne rozdawnictwo, uwsteczniające "reformy", zapychanie stanowisk swoimi (na taką skale, jaka do tej pory chyba nie była obecna) to wszystko dzięki ich poparciu. Jestem ciekaw, czy te osoby są teraz z siebie dumne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
r------ł nam szkolnictwo


@mnik1: Iksde. Można r------ć coś, co już jest r-------e? Reforma Buzka była również do d--y. Namnożyło się etatów nauczycieli a teraz lament, bo nie ma z nimi co zrobić (a o tym, że wyż demograficzny nie był nieskończony chyba wszyscy zapomnieli). Ba, w zasadzie wszystkie cztery reformy były o kant d--y rozbić:
- reforma administracyjna spowodowała, że do dziś wiele miast, które były dotychczas wojewódzkie, nie może przeboleć utraty przywództwa i nadal walczy o zmianę (a wiadomo o co chodzi - podział pieniędzy z budżetu województwa),
- reforma emerytalna - OFE już praktycznie nie istnieje,
- reforma służby zdrowia - gdy istniała "rejonizacja", kolejki do szpitali na Górnym Śląsku były znośne, obecnie większość kolejek do specjalistów tworzą przyjezdni a są w kraju szpitale, w których kolejek praktycznie nie ma (tzn. nie jest to kolejka od kilkunastu miesięcy do
  • Odpowiedz
@DizzyEgg: tak, a teraz ta patologia się przeniesie do 7 i 8 klas podstawówki. Bo ja nie rozumiem ludzi, czy wy naprawdę uważacie, że w tamtej reformie jak za magicznym dotknięciem i zmianą nazwy szkoły, dzieciaki nagle postradały zmysły i zaczęła się mnożyć patologia? Naprawdę ktoś myśli, że wcześniej w tym samym wieku nie było patologii i teraz znowu ona zniknie? To nie jest kwestia gimnazjum, tylko takiego wieku i
  • Odpowiedz
początek wpychania do klas jak najwięcej osób i zrównywania poziomu do dolnej linii. Masz c-----y poziom, to będziesz mieć 8 lat. No i 15 latkowie razem w budynku z 7 latkami ACH JAK DOBRZE, ŻE NIE MA TU SZANS NA PATOLOGIĘ


@Naxster: Chodziłem do 8-letniej podstawówki owszem zdarzały się jakieś incydenty ale rzadko. Zrobili reformę zamienili podstawówkę na gimnazjum sprowadzili patologię z innych szkół i zaczęły się wymuszenia pobicia nawet
  • Odpowiedz
@mnik1: Rozumiem, że głównymi zarzutami są za szybkie zmiany bez konsultacji spłeczniej tak ? Pamiętam jak tworzono gimnazja wtedy też mnóstwo osób było niezadowolonych.
  • Odpowiedz
Zrobili reformę zamienili podstawówkę na gimnazjum sprowadzili patologię z innych szkół i zaczęły się wymuszenia pobicia nawet na szkolnych korytarzach podczas przerw.


@darosoldier: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
- sprowadzili patologię z innych szkół - SKĄD K---A, KSIĘŻYCA? Skad siewyczarowała patologia? Więcej, jak mogli "sprowadzić" skoro szkół się narobiło więcej? Patologię można "sprowadzić" do podstawówki jak się dołączy do niej dwie klasy gimby. Nie na odwrót.
- Zaczęły się wymuszenia, pobicia - W TV? Nie spotkałem się, moje rodzeństwo się nie spotkało, moje kuzynostwo sie nie spotkało (używając twojej argumentacji)
- ogólnie to ton "a za prlu to było lepiej i każdy
  • Odpowiedz