Wpis z mikrobloga

Wykop chyba nie do końca zdaje sobie sprawę co się #!$%@?ło, więc spieszę wyjaśnić.

Na najbliższe parę lat (bo tyle mniej-więcej będzie trwał proces "docierania") PiS #!$%@?ł nam szkolnictwo. Wbrew woli nauczycieli, wbrew woli uczniów, wbrew woli rodziców, wbrew woli instytucji naukowych, wbrew faktom, rękami minister, która bez mrugnięcia okiem kłamała na temat konsultacji społecznych (których nie było) i ekspertów, którzy mieli jej pomóc - a których "ekspertami" nazywa się chyba tylko przez grzeczność.

I co? Jak się z tym czujecie?

Jest co prawda szansa na to, że ustawa trafi na właściwe jej miejsce (czytaj - psu w dupę) po tym, gdy z wielką pompą Duda ją odrzuci w trakcie cyrku "o paczcie jakim niezależny i nie podpiszem tak mi dopomusz" - ale jakoś w to powątpiewam.

#neuropa #4konserwy #polityka
  • 65
  • Odpowiedz
@mnik1 Polak ma być głupi i słuchać się naczelnika oraz proboszcza. A do tego wykształcenie potrzebne nie jest.

Teraz same wykształciuchy i nic nie tylko atakujo dobra zmianę
  • Odpowiedz
@mnik1: super, koniec z patologią gimnazjów. Z utęsknieniem czekam jeszcze na poszerzenie uprawnień nauczycieli co do dyscyplinowania uczniów, szczególnie nauczania początkowego, bo teraz to nawet gnojka do kąta nie można postawić.
  • Odpowiedz
super, koniec z patologią gimnazjów.


@jack-lumberjack: i @DizzyEgg: Jak czujecie się z faktem, że większa patologia jest w podstawówkach a zła opinia o gimnazjach bierze się z tego, że "źle" z nimi faktycznie było ale kilkanaście lat temu, w momencie wprowadzenia?

  • Odpowiedz
@mnik1: Nie no, może reforma jest troszkę zrobiona po łebkach, ale cel jest bardzo słuszny. Tak jak napsikali
@jack-lumberjack: @DizzyEgg: @bvszky: @betyng: skończy się era największej patologi zwanej eufemistycznie gimnazjum. Kiedyś był szacunek do nauczyciela, dyscyplina. Był porządek. Nie była takiego bydła, jakie jest teraz. I jeszcze raz napiszę, że reforma jest bardzo słuszna, ale robiona jest troszkę po łebkach i
  • Odpowiedz
@mnik1: Nauczyciele pilnują swoich stołków, uczniowie powinni mieć gówno do powiedzenia, rodzice też bo się nie znają, instytucje naukowe obsadzone ubekami, a konsultacje społeczne jak najbardziej się odbywały. Twoje argumenty są inwalidami. Bardzo dobrze, że zostały zlikwidowane siedliska patologii.
  • Odpowiedz
skończy się era największej patologi zwanej eufemistycznie gimnazjum


@Waszka_T72: Znaczy się reforma PiS "dzieci w wieku gimnazjalnych" zamieni w parę czy o co chodzi? Jak niby reforma szkolnictwa ma zmienić coś, co dzieciaki wynoszą głównie z domu?
  • Odpowiedz
@mnik1: Ciekawy ten raport. Nie mniej, kłóci się on z moimi osobistymi doświadczeniami i osób w moim otoczeniu. Moja teoria jest taka, że uczniowie gimnazjów mniej chętniej przyznają się do nękania i przemocy.
  • Odpowiedz
Likwidując gimnazja, nie rozwiąże się problemu braku szacunku do nauczyciela.


@bvszky: nie do końca, dłużej prowadzona klasa przez 1 nauczyciela będzie normalniejsza
  • Odpowiedz
Moja teoria jest taka, że uczniowie gimnazjów mniej chętniej przyznają się do nękania i przemocy.


@DizzyEgg: Amasz ku temu jakieś konkrety? Bo brzmi to jak "jest źle, tylko tego nie widać, ale jest źle bo ja wiem, ze jest".

super, koniec z patologią
  • Odpowiedz
dłużej prowadzona klasa przez 1 nauczyciela będzie normalniejsza


@kwakwa: bo? Jak dla mnie, to tendencje patologiczne mają właściwości kuli śnieżnej i samopobudzania. Dodasz do klasy patola i po dwóch latach masz grupkę palącą za szkołą. Rok więcej razem tylko pogorsza. A tu są dwa lata więcej.
Co pomaga to zmiana środowiska.
  • Odpowiedz
@mnik1: tak sie zastanawiam czy to nie jest pewnego rodzaju proba ratowania budzetu, tzn wczesniej skoncza szkole (podst + gimn 9lat vs 8 lat po zmianie) wczesniej zaczna pracowac, wieksze wplywy do skarbu panstwa? Czy jest innego logiczne wytlumaczenie niż "bo tak chcial Kaczynski"?
  • Odpowiedz