Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy ponieważ rodzicie mojej dziewczyny są bardzo katoliccy i nie zgadzają się żebyśmy u niej w domu spali w 1 łóżku (nie chodzi o seks tylko normalnie spanie). Jak im się o to pytała to padłą odpowiedź "SPANIE ZE SOBĄ PRZED ŚLUBEM JEST NIE ZGODNE Z RELIGĄ!!!!!!!!!!!111111111111jeden" I tu moje pytanie i problem: Czy w biblii jest zapisane coś o spaniu w jednym łóżku czy jest tylko o współżyciu ( #sex ) Bo jest to dość upierdliwe że kiedy zostaje u dziewczyny na noc to ona musi iść spać do swojej siostry... Jeśli jest cokolwiek o tym zapisane to prosił bym o wskazanie fragmentu czy czegoś żebym mógł się z tym dobrze zapoznać.

#pytanie #religia #katolicyzm
  • 10
@WlosyNaMydle: http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/109/n/2479

Samo spanie razem (o ile polega na spaniu:)) żadnym grzechem nie jest i, konsekwentnie, nie musisz z tego się spowiadać.Dobrze, żeby tu zasady były jednak jasno ustalone i zgoda z obydwu stron. Żebyś też orientowała się, czy chłopakowi nie sprawia to zbyt wielkich trudności - napięć, z którymi może sobie nie radzić. Z drugiej strony zupełny brak napięć, pragnień i pożądań byłby dość dziwny.A w ogóle to chyba czas,
@WlosyNaMydle: ale: https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2010/Przewodnik-Katolicki-17-2010/Poradnik-duchowy/Spanie-z-chlopakiem

Gdy jednak młodzi ludzie mają już za sobą doświadczenie wyjątkowej bliskości, które poza małżeństwem jest grzeszne, opanowanie siebie jest trudne. Także Katechizm poucza, że „grzech powoduje skłonność do grzechu; rodzi wadę wskutek powtarzania tych samych czynów. Wynikają z tego niewłaściwe skłonności, które zaciemniają sumienie i zniekształcają konkretną ocenę dobra i zła” (KKK 1865).

Dla zachowania czystości i unikania okazji do grzechu radziłbym poszukanie możliwości osobnego spędzania nocy. Nawet
@WlosyNaMydle: xD ile ty masz lat, że myślisz, że spanie ze sobą na jednym łóżku oznacza spanie ze sobą na jednym łóżku? xD i jeszcze próbujesz nam mydlić oczy. Ja mam ci to dosadnie wytłumaczyć?

Ok, załóżmy, że seksu nie będzie. Czyli jak to będzie wyglądać: będziecie spali razem przytuleni. Rzecz jasna jako facet się podniecisz i będziesz ją próbować choćby delikatnie obmacywać, łapać za tyłek i za cycki. Co już