Wpis z mikrobloga

W ramach współpracy bloga #javadevmatt z CodeQuack zapraszam do #rozdajo 3 abonamentów na miesiąc pełnego dostępu do wszystkich interaktywnych kursów dostępnych na stronie.
Zasady jak zawsze - jutro zawołam zwycięzców. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do samej platformy. Przeklikałem trochę lekcji: to takie interaktywne tutoriale - coś jak Codeacademy tyle, że po polsku. Można to potraktować jako alternatywę do przerabiania tutoriali, ale koniec końców starajcie się samodzielnie pisać programy, a nie wpadajcie w pułapkę ciągłego siedzenia w tutkach. Kiedyś opisałem ten problem na blogu jako "problem siedzenia w jaskini" - warto zerknąć, jeśli problem brzmi znajomo.

To tyle. Miłego dnia Mirki. ʕʔ

#konkurs #zadarmo #naukaprogramowania #programowanie
JavaDevMatt - W ramach współpracy bloga #javadevmatt z CodeQuack zapraszam do #rozdaj...

źródło: comment_cmtTjGDZcLXpOCkKBBlUOiEZhYpxsYPU.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt Nigdy nie mam szczęścia do takich rzeczy, może tym razem będzie inaczej. Przydałoby się jakieś ciekawe źródło do ogarnięcia czegoś więcej z SQL-a, co odkładam już od dłuższego czasu. No, a jak nie pyknie to trudno, też damy radę () Pozdrawiam.

  • Odpowiedz
@Ensies: Sprawdź nasz kurs SQL. Jest od zera do średniozaawansowanego. Jak to zrobisz to będziesz miał poziom wyższy niż większość programistów webowych (oczywiście, do takiej biegłości jaką mają bazodanowcy to jeszcze trzeba dołożyć trochę praktyki). W każdym razie, dwie pierwsze lekcje są za free. Jak nie wygrasz to napisz do mnie, może jakaś zniżka się znajdzie.
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: I tak nie warto, programowania można uczyć się za darmo z internetu :( A 30 zł za miesiąc to przez rok można uzbierać na wiele bardzo fajnych książek z których nauczyć się można tego czego nie nauczy się na tej stronie :)
  • Odpowiedz
Sprawdź nasz kurs SQL. Jest od zera do średniozaawansowanego. Jak to zrobisz to będziesz miał poziom wyższy niż większość programistów webowych


@detomastah: No powiem ci, że strasznie mocne słowa, szczególnie biorąc pod uwagę że to same podstawy w tym kursie SQL. Brakuje kilku ogromnie ważnych tematów (patrząc oczywiście na nazwy lekcji) jak chociażby jakakolwiek konfiguracja serwera, indeksy i ich optymalizacja, materialized views, kilka słów o logach/slowlogach i masę masę innych.
  • Odpowiedz
@meohaw: Kurs dotyczy pisania zapytań. Wyszukiwania danych. Tylko i wyłącznie. Stwierdzam to na podstawie testów kursu przed publikacją. Poza tym sam obracam się w środowisku programistów, więc wiem jak jest. Nie można być specjalistą od wszystkiego, ja sam nie mam pojęcia o slowlogach. Pierwszy raz słyszę termin i nie widzę w tym nic złego. Jeśli ktoś chce podnieść swoje umiejętności pisania zapytań, to zapraszam do kursu, bo pod koniec zadania
  • Odpowiedz