Wpis z mikrobloga

W ramach współpracy bloga #javadevmatt z CodeQuack zapraszam do #rozdajo 3 abonamentów na miesiąc pełnego dostępu do wszystkich interaktywnych kursów dostępnych na stronie.
Zasady jak zawsze - jutro zawołam zwycięzców. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do samej platformy. Przeklikałem trochę lekcji: to takie interaktywne tutoriale - coś jak Codeacademy tyle, że po polsku. Można to potraktować jako alternatywę do przerabiania tutoriali, ale koniec końców starajcie się samodzielnie pisać programy, a nie wpadajcie w pułapkę ciągłego siedzenia w tutkach. Kiedyś opisałem ten problem na blogu jako "problem siedzenia w jaskini" - warto zerknąć, jeśli problem brzmi znajomo.

To tyle. Miłego dnia Mirki. ʕʔ

#konkurs #zadarmo #naukaprogramowania #programowanie
JavaDevMatt - W ramach współpracy bloga #javadevmatt z CodeQuack zapraszam do #rozdaj...

źródło: comment_cmtTjGDZcLXpOCkKBBlUOiEZhYpxsYPU.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: Nie wiem czy tam ktoś z CodeQuack to przeczyta, ale nazwę to sobie wybrali po prostu pierwszorzędną, Quack to z angielskiego Szarlatan / Konował co w efekcie daje Konowała Kodowania a najlepszym razie Szarlatana Kodu. Więc po prostu idealna nazwa dla strony z kursami :D
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: Takie pytanie, czy to prawda że żeby zostać programistą trzeba mieć do tego predyspozycje ? Chodzi mi tutaj o predyspozycje takie jak zdolność analitycznego myślenia, jakieś zagadnienia z matematyki etc ? Czy np osoba która nigdy nie widziała linijki kodu jest się w stanie nauczyć z takiego kursu programowania na poziomie eksperta ?
  • Odpowiedz
@meohaw: Czytamy, czytamy :) Akurat nasza nazwa wzięła się z powiedzenia "If it looks like a duck and quacks like a duck, then it probably is a duck". To powiedzenie w programowaniu dotyczy języków dynamicznych, które używają duck typing. Tutaj możesz przeczytać o tym więcej:
https://en.wikipedia.org/wiki/Duck_test
https://en.wikipedia.org/wiki/Duck_typing

Do tej pory tylko jedna osoba zwróciła nam uwagę na nazwę, pisząc w mailu, że kursy są fajne ale wstydziłaby się powiedzieć
  • Odpowiedz
jest się w stanie nauczyć z takiego kursu programowania na poziomie eksperta


@kacper-czuraj: to na pewno nie. Taki kurs daje Ci jakąś wiedzę, po której możesz coś tam samemu pisać i dalej się rozwijać. Trzeba pisać programy, pracować z innymi programistami, popełniać błędy. Nie ma drogi na skróty.
  • Odpowiedz
  • 1
@kacper-czuraj żeby zostać programistą w ogóle, to trzeba tyko samozaparcia. Żeby zostać dobrym programistą to już trzeba mieć predyspozycje.

@detomastah domyśliłem się skąd był pomysł, ale umówmy się, że już znają to pochodzenie lub domyślą się tylko programiści z jakąś wiedzą. A głównym targetem waszych kursów są raczej całkiem początkujący.

Inna sprawa, że ludzie tak mają na imię bo tak im dali rodzice. Ile znasz firm które mają Dick w nazwie z
  • Odpowiedz
@kacper-czuraj: Na pewno są osoby, które się do tego nie nadają. Programowanie wymaga siedzenia przez kilka godzin w jednym miejscu, koncentracji na rozwiązywaniu problemów. Sam widziałem osoby, które nawet dostały się na staż ale po 2-3 miesiącach były zwalniane bo nie robiły postępów, w pracy zajmowały się myśleniem o przysłowiowych niebieskich migdałach. Prosty test czy możesz zostać programistą: zrób w domu własny projekt i spróbuj go rozwijać przez kilka miesięcy. Jeśli
  • Odpowiedz