Wpis z mikrobloga

Mireczki, nie mam za bardzo czasu szukać po forach fanatyków kawy, więc zapytam tutaj: szukam jakieś kafeterki za około 100 cebul. Mam kuchenkę gazową, bez indukcji. Generalnie coś uniwersalnego, przyzwoitej jakości, fajnie jakby chociaż można było zrobić na tym 2 normalne kawy. I generalnie tutaj też pytanie bo się nie znam, jak wstępnie patrzyłem to najczęściej są one opisane np. 200ml / 4 espresso. Chodzi tutaj o to, że można z tego zrobić też 4 normalne kawy dolewając potem do tego więcej wody, czy ma to swoje zastosowanie tylko do robienia espresso?
#kawa #kawatime
  • 3
Najbardziej popularny (i najmniej awaryjny według naszych tajnych statystyk! ;) ) jest model Moka Express marki Bialetti. W rozmiarze 6tz masz 300 ml i otrzymany napar jak najbardziej możesz rozcieńczyć wodą, choć nie trzeba, kwestia gustu :) 4tz też istnieje, ale jakoś się rozpłynął i nie ma dostępnych na magazynie, chyba że spodoba Ci się akurat inny model to jak najbardziej, kawiarki generalnie działają tak samo ;) A cena Moka Express 6tz