Wpis z mikrobloga

#studia #praca #ziola #zdrowie #dieta

Mireczki mam problem z brakiem energii.

Wstaję o godz. 11 po 9 godzinach snu, jadę na uczelnie na dwie godziny i wracam. Po drodze robię zakupy, jak wrócę to jem obiad. Dzień lekki w #!$%@? i większość takich jest. Rozumiem być zmęczonym jak pracowałem fizycznie po 8 godzin ale nie po takim "kręceniu się na uczelnie i z powrotem". Zazwyczaj ok 17-18 to już mi się oczy same zamykają a muszę jeszcze popracować na komputerze do ok 24... Kawy nie pijam, herbata trochę pomaga ale 2/5. Chciałbym uniknąć kofeiny w tabletkach czy energy drinków. Co polecacie? Dieta to raczej efekt który się pojawi po dłuższym czasie. Może jakieś zioła?

Dodam do tego, że nie mam chęci zbierać się do roboty, #!$%@? prokrastynacja. Dużo obowiązków na głowie, sporo stresu. Brak mi zastrzyku motywacji i chęci...
  • 20
  • Odpowiedz
@Coario: badanie krwi - idź do pierwszego lepszego laboratorium- około 40 zł zapłacisz za te dwa badania, chroniczne zmęczenie i niewyspanie może wskazywać na niedoczynność tarczycy.
  • Odpowiedz
@NoiCoTera: a sprobuj zjesc jutro na sniadanie cos z duza iloscia tluszczy i srednia iloscia bialka czyli np jajecznice z boczkiem czy kielbasa ale bez chleba. na uczelni zjedz mieso z warzywami bez ziemniakow, ryzu czy innych weglowodanow. zobacz jak sie bedziesz czul i napisz. ja mialem podobny problem jak Ty przez lata, okazalo sie ze mam problemy z weglowodanami i kompletna zmiana jadlospisu rozwiazala problem.
  • Odpowiedz
@NoiCoTera: codzienne zmecznie i zle samopoczucie motywowoalo mnie aby szukac kolejnych rozwiazan, przeszedlem przez diety wegetarinskie, weganskie czy low fat, oczywiscie wczesniej jadlem 'zwykla# diete jak Ty. po wielu latach prob i bledow i doczytaniu coraz madrzejszych ksiezek, przesukiwaniu internetu natrafilem na diete LCHF (keto), ktora w moim przypadku okazala sie rozwiazaniem moich problemow. Do dzisiaj spotykam wiele osob , ktory ma ten sam problem, generalnie chodzi o insulin ressistance.
  • Odpowiedz