Wpis z mikrobloga

Ok więc oto jest mój wypiek, jednak musicie mieć na uwadze kilka kwestii;

NIGDY nie kupujcie twarogu idealnego do sernika, kupcie prawdziwy twaróg, już zmielony [oczywiście 1kg]
nie ma sensu używać kopalniaków [cukierki] jako zamiennika cukru, chyba że się je przerobi na proszek wtedy dajemy 3 [zamiast cukru]
poczytajcie w internecie jak powinno się wyrabiać ciasto, bo mi wyszło klejące się gówno

[piszę to zanim wyjmę sernik z piekarnika; on #!$%@? kipi...]

ciasto zrobiłem według tego przepisu, chociaż mi osobiście nie wyszło, ale chyba dlatego bo źle je ugniotłem...


250 g mąki pszennej [użyłem mąki tortowej pszennej złote pola typ 450 -biedronka]
100 g cukru pudru
125 g masła, zimnego [użyłem masła osełkowego od mlecznej drogi z biedronki]
8 g cukru wanilinowego [tu chyba dałem za dużo xDDDD]
1 jajko [dałem 3 całe]

Wszystkie składniki połączyć i wyrobić ciasto. Owinąć folią spożywczą i włożyć do lodówki na godzinę.

Do masy serowej użyłem;

tortownicy 22cm za 9zł z carrefoura
kubełka twarogu idealnego do sernika [serio, kupcie normalny twaróg...]
3 całych jajek
'rozpuszczonych' 3 cukierków - kopalnioki [jednak za szybko twardnieje, lepiej to zmielić, będzie zamiast cukru]
pół opakowania cynamonu firmy prymat
trochę cukru pudru [na wyczucie]
aromatów; waniliowego i pomarańczowego delecty [tu dałem na wyczucie 1/4 buteleczki, można dać po prostu dwie, małe -te mniejsze - płaskie łyżeczki od herbaty]
30g proszku do pieczenia dr.oetker'a
rozpuszczoną margarynę 'Kasię' [gdzie jedna kosteczka została zużyta do nasmarowania blachy tortownicy]
pół jabłka
rodzynki luksusowe bakallandu

jako że to jest mój pierwszy sernik, proszę o tipy jak mógłbym się poprawić z następnym sernikiem [zwłaszcza że miksowanie jak i ciasto robiłem na wyczucie]

twaróg zmiksowałem z 3ma jajkami, następnie dodałem rozpuszczone; kopalnioki i margarynę [tak nie studziłem ich] oraz całe opakowanie proszku do pieczenia, trochę cukru pudru i ponownie wszystko zmiksowałem, na koniec dodałem pół utartego jabłka, pół opakowania cynamonu, rodzynki, aromaty i wymieszałem wszystko dokłądnie łyżką drewnianą i wrzuciłem do tortownicy i przykryłem ciastem

piekłem przez 1 godzinę w nagrzanym piekarniku w temp 180 stopni [u mnie na wyczucie bo mam stary gazowy i...]
po upieczeniu zostawiłem w piekarniku jeszcze na 30min by sernik opadł

na koniec polałem górę miodem lipowym pszczelarza kozackiego i cóż... wyszło to co tutaj widzicie

czyli polała się woda przy wyjmowaniu, a konsystencja jest brejowata, całość smakuje jak ciepły cynamonowy ser z jabłkami i rodzynkami a z dodatkiem miodu jest zwyczajnie za słodkie

koszt jaki poniosłem za ów 'sernik' to ok 50zł [sam miód i cukierki pochłonęły 20zł] nie było warto

także proszę o rady

#pokazsernik #mojpierwszysernik #oswiadczenie #serniktylkobezrodzynek #gotujzwykopem #kuchnia
Pobierz bekazpolski - Ok więc oto jest mój wypiek, jednak musicie mieć na uwadze kilka kwesti...
źródło: comment_9CwelaJpzbKYsTVVriaLAnpufAnQNoh6.jpg
  • 24
@bekazpolski: rada 1: czytaj przepis przed robieniem. Jeszcze raz. Jeszcze raz. Dowiedz się, jak robić to, ci przepis nakazuje.
Szacun że postanowiłeś spróbować. Za drugim razem wyjdzie lepiej.
Ser z wiaderka nie nadaje się z dowolnego zakładu, są dobre i tragiczne.
@bekazpolski: Jestem na 100% przekonana, że w przepisie nie było słowa na temat, żeby do TWAROGU dawać proszek do pieczenia, to jakieś kuriozum. Proszek do pieczenia miesza się wyłącznie z mąką.

Przepis na ciasto kruche wygląda nieźle, aczkolwiek na tak mało mąki ja bym dała góra dwa jajka. A w ogóle, naprawdę niezłe są spody robione z herbatników, czy innych ciastek, kruszysz je drobno łapą, wałkiem, mikserem i mieszasz z połową