Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłam nowego laptopa. Ma dysk SSD. Po włączeniu słyszę jakieś chrupanie w okolicy lewej strony. Dysk nie powinien wydawać żadnych dźwięków. I nie wiem co to może być. Może wiatrak... ale mimo wszystko jest to dźwięk patologiczny, bo nawet mój stary ledwie żywy laptop takich dźwięków nigdy nie wydawał.

Macie jakieś diagnozy? Może poturbował się za mocno przez kuriera czy coś? Mam go zwrócić/zareklamować? Wiecie jak to jest z czekaniem na zwrot pieniędzy a potrzebuję laptopka...

#laptopy #kiciochpyta @naprawalaptopow
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mysterii: Przed oddaniem nie zaszkodzi zanieść do serwisu, żeby go zobaczyli, bo to może być jakiś trywialny problem. Ale nawet jesli by tak było, zastanowiłbym sie nad oddaniem go i tak, bo to nie wróży dobrze na przyszłość, zdarza się, że sklepy sprzedają laptopy używane, lub takie które klient zwrócił z usterką, jako nowe.
  • Odpowiedz
@Mysterii bylo brac biznesowa uzywke jak Mirki radzili a nie jakies Asusy z niskonapieciowym prockiem.
Gwarancja lub zwrot - w kazdej opcji zostajesz bez lapka na jakis czas...
Pobierz programik do regulacji obrotow wiatraka np. SpeedFan i potestuj co sie dzieje. Jesli nie mialas z tym nigdy do czynienia to najlpiej oddaj komus kto ogarnia tematy.

Edit
Jeśli SSD byl montowany przez sprzedawce to jest spora szansa, ze cos nie pyklo
  • Odpowiedz
@Mysterii: mam ten sam model, kupiłem tydzień temu z niesprawną baterią (nie ładował, podczas odłączania z zasilacza wyłączał się), wczoraj właśnie wymienili mi na kompletnie nowego, tyle że dopłaciłem 100zł bo dysk 120GB dla win 10 to porażka. Kupiłem w komputroniku, może coś podobnego Ci zaoferują w Twoim sklepie.
Ps. U mnie żadnych dziwnych dźwięków nie wydaje, tylko od czasu do czasu wiatrak się załącza.
  • Odpowiedz
mój sklep jest partnerem komputronika. Mam nadzieję ze wszystko będzie ok. A tak poza tym to jak, dobrze się sprawuje?


@Mysterii: Dla moich potrzeb jest świetny (nie gram w gry), do filmów i neta jak znalazł. Działa bardzo płynnie, tylko nie wiem jeszcze jak z baterią(czasami pokazuje 8h przy ponad lekko 90% ale w to raczej nie wierzę, po ponad dwóch godzinach mam jakies 63%)
Tyle że za bardzo nie
  • Odpowiedz
a co myślisz o klawiaturze?


@Mysterii: Myślę że do tych potrzeb jest w zupełności wystarczający.Kupiłem i3 z 8GB ram do tego wziąłem jeszcze z kartą graficzną jakiegoś tam geforca i zastanawiam się czy mogłem sobie odpuścić tą kartę, nie grając w gry to jednak wydaje mi się że jest to zbędne rzecz, ale znajomość i zaintersowanie PC u mnie się skończyła na Pentium IV.
Co do klawiatury gorzej mi się
  • Odpowiedz