Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłam nowego laptopa. Ma dysk SSD. Po włączeniu słyszę jakieś chrupanie w okolicy lewej strony. Dysk nie powinien wydawać żadnych dźwięków. I nie wiem co to może być. Może wiatrak... ale mimo wszystko jest to dźwięk patologiczny, bo nawet mój stary ledwie żywy laptop takich dźwięków nigdy nie wydawał.

Macie jakieś diagnozy? Może poturbował się za mocno przez kuriera czy coś? Mam go zwrócić/zareklamować? Wiecie jak to jest z czekaniem na zwrot pieniędzy a potrzebuję laptopka...

#laptopy #kiciochpyta @naprawalaptopow
  • 47
@Mysterii: Z reguły są trzy elementy które mogą wytwarzać takie hałasy. Dysk HDD, napęd cd/dvd albo wiatrak. Jeśli nie masz hdd ani cd-romu to raczej wiatrak.
Pytanie może głupie może mądre. Dźwięk na pewnie nie donosi się z głośniczków?
@MrTofu dysk jest sdd. Napęd mam. I właśnie przed chwilą zauważyłam że wielki i głodny chrupot przy wlaczaniu znika gdy włączam z otwartym napędem. Ale to mini chrupotanie gdy jest włączony nie znika.

Hmm, nie z głośniczków, ewidentnie ze środka.
@Mysterii: Najlepszym wyjściem byłoby wyjęcie napędu cd/dvd i sprawdzenie czy hałas wtedy występuje. Wątpię jednak żebyś chciała się w to bawić. Oddałbym do serwisu do sprawdzenia jeśli masz jakiś w swojej okolicy (lub ostatecznie oddał z tytułu rękojmi do sklepu w którym zamówiłaś).
@MrTofu no właśnie czekam na odpowiedzi na moje maile i chyba im go odesle. A oni niech mi wyślą sprawnego. Czy prosić o zwrot pieniędzy i kupić gdzie indziej?
@Mysterii: Zgodnie z prawem pewnie będą chcieli najpierw go naprawić ale niestety nie możesz się nie zgodzić przy pierwszym zgłoszeniu. Dopiero przy drugim nie mogą ci odmówić żądania zwrotu pieniędzy. Dość rzadko sklepy oddają kasę bez gadania aczkolwiek możesz próbować. Ogromnym minusem jest to że pozbywasz się sprzętu na ok 3-4 tygodnie.
@Mysterii: Teoretycznie możesz ale znam dwie sytuacje w których sprzedawcy sprawdzali sprzęt po oddaniu i uważali że oddający go uszkodził (twierdząc że usterki przed sprzedażą nie było - takie cwaniaki). Nie jestem ekspertem w tej materii (może ktoś jeszcze się wypowie) ale możesz próbować.
@MrTofu no ja już do nich napisałam o tych dziwnych dźwiękach i mi napisali że zdalnie ciężko im ocenić ale dysk ja działa to musi wydawać dźwięki..........